środa, 24 kwietnia 2024r.

Świdnicki senior – bezpieczny senior

Autor: |

Około 50 świdniczan zgromadziło się dzisiaj, w Miejskim Centrum Usług Socjalnych, by uczestniczyć w akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jej organizatorem jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Prelekcje na temat bezpiecznego poruszania się pieszo i różnymi środkami lokomocji wygłosili specjaliści z różnych dziedzin. Wśród nich znaleźli się min. ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Mariusz Sztal, asp. szt. Radosław Lorek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku oraz Renata Bielecka, dyrektor WORD.
– Bardzo się cieszę, że o nas nie zapominają. Taka akcja to świetna okazja do przypomnienia wszystkim, jak przemieszczać się z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – mówi pani Janina.
Uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, pamiątkowe certyfikaty i voucher na szkolenie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Seniorzy, którzy przyjechali na spotkanie rowerem, mogli za darmo dokonać przeglądu technicznego oraz uzupełnić braki w obowiązkowym wyposażeniu jednośladu.

ao

Artykuł przeczytano 2664 razy

Last modified: 31 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content