wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Świdnicki maraton dla życia

Autor: |

Na przełomie lutego i marca Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A. zapoczątkował świdnicki maraton dla życia. W zakładzie oraz 6 szkołach powiatu świdnickiego odbyły się akcje oddawania krwi i rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

– Sygnałem do podjęcia działań była potrzeba wsparcia małego Jasia, który od kilku lat walczy z nowotworem. Zbiórki zorganizowaliśmy z myślą o nim i innych chorych dzieciach. Zgłosiło się ponad dwieście osób. Nie wszyscy mogli oddać krew z przyczyn formalnych, ale pozyskaliśmy jej ponad 70 litrów. Mamy nadzieję, że Jaś już niedługo będzie cieszył się dobrym zdrowiem, czego jemu i jego rodzinie z całego serca życzymy – mówi Andrzej Słotwiński, prezes klubu.

Zarząd HDK-PCK składa serdeczne podziękowania dyrekcjom i gronu pedagogicznemu: Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1 ze Świdnika oraz Zespołów Szkół w Piaskach i Trawnikach, za współpracę w zorganizowaniu akcji i promowanie honorowego krwiodawstwa. Szczególne słowa uznania kieruje do młodzieży tych placówek, za wyjątkowy dar jaki przekazała osobom, których życie jest zagrożone.

– Mamy nadzieję, że ci młodzi ludzie na stałe wejdą do naszej krwiodawczej rodziny i przez długie lata będą służyć tym, którzy potrzebują pomocy – dodaje A. Słotwiński.

aw, fot. HDK-PCK

Artykuł przeczytano 2706 razy

Last modified: 19 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content