poniedziałek, 20 maja 2024r.

Świdnicki Dzień Młodzieży

Autor: |

Wydarzenie wymyślone oraz zorganizowane przez młodych dla młodych okazało się świetnym pomysłem i nawet kapryśna, ni to jesienna, ni to zimowa aura nie zniechęciła uczestników do dobrej zabawy. A za nimi dopiero połowa atrakcji pierwszego Świdnickiego Dnia Młodzieży.

Rozpoczął się on o godz. 13.00, w muszli koncertowej Dziennego Domu Seniora CUS. Młodzież zatańczyła „kizombę”, a do wspólnego tańca dołączyli również Marcin Dmowski, zastępca burmistrza, Andrzej Mańka, dyrektor CUS, Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej CUS oraz pracownicy Centrum, które jest jednym z partnerów Świdnickiego Dnia Młodzieży. Zgromadzeni gorąco oklaskiwali też pokaz tańca Anny Kolomieitsevy.

Kolejnymi punktami programu były gry planszowe i układanie kostki Rubika (CUS, ul. Norwida),  szachy (MOK), a także gra terenowa „Labirynt strachu”, podczas której, za wykonanie zadań, zbierano pieczątki na specjalnie przygotowanych kartach. Pierwsza stacja mieściła się w Dziennym Domu Seniora, gdzie można było zrobić sobie „straszny” makijaż. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej należało rozwiązać sudoku lub napisać wierszyk. W sali plenarnej Urzędu Miasta i w Parku Avia młodzież sprawdzała swoją zręczność, zaś w Miejskim Ośrodku Kultury zmierzyła się z odgadywaniem różnych smaków.

Pieczątki zebrane we wszystkich lokalizacjach uprawniały do bezpłatnego seansu w Kinie „Lot”. O godz. 17.30 widzowie przenieśli się do Wenecji, by razem z detektywem Herkulesem  Poirot rozwiązać zagadkę śmierci jednego z uczestników seansu spirytystycznego oraz zagłębić się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

Przed młodzieżą jeszcze wieczór pełen świetnej muzyki i wystrzałowej zabawy, ponieważ o godz. 20.00, na kortach tenisowych przy PCEZ odbędzie się silent disco, zaś o 21.55, na zakończenie Świdnickiego Dnia Młodzieży rozbłysną fajerwerki.

Młodzi świdniczanie postanowili także połączyć swoje święto z akcją charytatywną. Zbierają karmę dla psów i kotów, ręczniki, koce, itp. dla czworonogów przebywających pod skrzydłami Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.

Wydarzenie jest organizowane z udziałem środków pozyskanych z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz przy wsparciu Szczepanówki. Zostało objęte patronatem Honorowy patronat nad Świdnickim Dniem Młodzieży sprawuje burmistrz Waldemar Jakson. Organizator to Młodzież Świdnicka w partnerstwie z Centrum Usług Społecznych w Świdniku, Fundacją Aktywnej Pomocy oraz Stowarzyszeniem Wspólnota Świdnicka.

aw

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 666 razy

Last modified: 18 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content