czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Światło Pokoju od harcerzy

Autor: |

Świdniccy harcerze kontynuują piękną tradycję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Dzisiaj odwiedzili Miejski Ośrodek Kultury, by złożyć życzenia dyrekcji i pracownikom oraz podzielić się radosną nowiną, krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Światło niesie ze sobą przekaz Jezusa Chrystusa, aby na świecie panował pokój. Harcerze i skauci z całej Europy przekazują go sobie sztafetą, od Groty Narodzenia Pańskiego do swoich krajów, parafii, domów czy instytucji, z którymi współpracują.

– Tegorocznemu Betlejemskiego Światłu Pokoju przyświecają słowa  „Czyńmy Pokój”. Życzymy  państwu spokojnych świąt, pełnych pokoju i radości oraz tego, aby czynili państwo pokój w swoich domach i rodzinach. Światełko można przekazać bliskim, sąsiadom, znajomym – mówiła przewodniczka Daria Niziołek, która odwiedziła MOK z druhną Julią Ciechomską i druhem Pawłem Chylińskim.

W tym roku przedstawiciele Związku Drużyn w Świdniku pojechali po Światło do Zakopanego, gdzie odbył się Zlot Betlejemski. Oprócz odebrania Światła od słowackich skautów, uczestniczyli w spotkaniach z policją i wojskiem, przypominając sobie przepisy ruchu drogowego, brali udział w grze miejskiej o lokalnych autorytetach, odwiedzili Galerię Władysława Hasiora. Spotkali się z tysiącami harcerzy z całej Polski, nawiązując nowe znajomości i wymieniając się pocztówkami z wizerunkami swoich miast.

Harcerze odwiedzają również inne świdnickie instytucje oraz placówki oświatowe. Światełko mogli także zabrać do domów mieszkańcy miasta, którzy uczestniczyli w niedzielnej mszy świętej odprawionej o godz. 11.30 w kościele pw. NMP Matki Kościoła.

aw

Artykuł przeczytano 278 razy

Last modified: 19 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content