13 marca, w Filii nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie „zGRAna biblioteka”. Na przybyłych gości czekała świetna, przyjazna atmosfera i wiele ciekawych, różnorodnych gier do wyboru.
– Jesteśmy zadowoleni z odbioru naszego eventu, podekscytowani frekwencją i zainteresowaniem ze strony osób w każdym wieku. Wśród gości byli prawdziwi pasjonaci planszówek i ci, którzy grali pierwszy raz. O to nam chodziło, by zaszczepiać nowe pasje – relacjonuje Magdalena Antończak, kierownik Filii nr 3 MPBP. – Chcielibyśmy podziękować współorganizatorowi naszej akcji – sklepowi E-Legion.pl – za udostępnienie tak bogatej biblioteki gier, doradztwo, wspólnie spędzony w rewelacyjnej atmosferze czas. W związku z zainteresowaniem i sporą ilością zapytań planujemy kolejne spotkania z cyklu „zGRAna biblioteka”. O terminach będziemy informować już wkrótce.
Biblioteka przypomina także o możliwości wypożyczania gier do domu. Kilkadziesiąt tytułów czeka na graczy w placówce przy ul. Niepodległości 13. Gry można wypożyczyć na dwa tygodnie.
Świdnik gra w planszówki
Podobne wydarzenia od kilku lat odbywają się w Świdniku. Zaprasza na nie nie tylko biblioteka, ale też placówki oświatowe czy Miejski Ośrodek Kultury, który wspólnie ze Strefą Historii, Galerią Venus i sklepem E-Legion organizują cykliczne spotkania „ZaGRAJ z Nami” . Dzięki takim inicjatywom, gry bez prądu, czyli planszowe, karciane i zręcznościowe mają szansę zdobywać nowych wielbicieli.
Gry nie tylko bawią i uczą, ale też wspierają u najmłodszych rozwój emocjonalny, intelektualny, a nawet fizyczny. Uczą współpracy, integracji w grupie, radzenia sobie z emocjami. Ćwiczą motorykę i pokazują na czym polega zdrowa rywalizacja.
Spotkania przy grach mogą dawać poczucie wspólnoty, uczyć kompetencji miękkich, ale także działania pod presja czasu. Rozwijają logiczne myślenie, uczą jak odczytywać fakty, zmuszając do myślenia i poszukiwania najlepszych w danej sytuacji rozwiązań. Pomagają wyćwiczyć pamięć, szybkość reakcji i koncentrację oraz rozwijają wyobraźnię. Gry wymagające użycia strategii i umiejętności rozwiązywania problemów wymagają od graczy zapamiętania i przyswojenia wielu informacji. Taka forma interakcji uodparnia na stres, uczy uczciwości, cierpliwości, wytrwałości i pomysłowości.
ek
Artykuł przeczytano 435 razy
Last modified: 15 marca, 2024