sobota, 24 lutego 2024r.

Sukces świdnickiej misji kosmicznej

Autor: |

Kolejna misja kosmiczna organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury zakończyła się sukcesem. Młodzi naukowcy wzięli udział w seminarium pod hasłem „Podbijamy kosmos. Osiągnięcia naszych rodaków w NASA”. Zajęcia to część programu kosmicznego „Dzieci kapitana Nemo”.

Podczas spotkania młodzież zdobywa wiedzę na temat kosmosu i podróży kosmicznych oraz poznaje polskich naukowców biorących udział w pracach amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Tym razem tematem zajęć były pojazdy kosmiczne oraz wyposażenie ich załogi. Nie bez przyczyny młodzi naukowcy poznali te kwestie. Wiązały się one z pracami kolejnego Polaka związanego z NASA. Bohaterem trzeciego już panelu naukowego był Eugeniusz Lachocki. Inżynier zatrudniony w NASA, twórca zasilaczy do urządzeń radiokomunikacyjnych i telewizyjnych misji Apollo oraz wahadłowców. Jego nazwisko widnieje w Alei Zasłużonych w Badaniach Kosmosu.

Jak zwykle nie obyło się bez wirtualnych podróży przy użyciu okularów VR. Podczas tych zajęć uczestnicy programu zwiedzali statek kosmiczny, próbując łapać przedmioty unoszące się w kabinie. Wkrótce czekają na nich podróżne po Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej oraz innych galaktykach. Naukowcy ćwiczyli również, tak potrzebne podczas podróży kosmicznych, umiejętności manualne, kontynuując malowanie komicznych dzieł sztuki.

Projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2022.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1018 razy

Last modified: 15 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »