wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Sukces młodej Avii

Autor: |

Zawodnicy Avii Świdnik z rocznika 2010 brali udział w turnieju organizowanym przez Niedźwiadka Chełm. Po bardzo dobrej grze młodzi żółto-niebiescy okazali się tego dnia najlepsi i wygrali rywalizację, pokonując w finale gospodarzy 8:0.

 Turniej w Chełmie zrelacjonował trener, Łukasz Jankowski.

– W zawodach  brało udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Rozgrywki odbyły się w hali miejskiej MOSiR w Chełmie. Nasz zespół znalazł się w grupie A i zagrał trzy mecze osiągając następujące rezultaty:

Z Unią Hrubieszów 12:0, bramki:  Badach – 6, Kornacki – 3, J. Zakrzewski, Partyka, P. Zakrzewski.

Z Hetmanem Zamość 4:0, bramki: Badach, Kornacki, Marek, P. Zakrzewski

W ostatnim meczu, który decydował o pierwszym miejscu w grupie, pomimo prowadzenia 2:0 ulegliśmy drużynie Niedźwiadka Chełm (zieloni) 2:3 i zajęliśmy drugie miejsce.

W półfinale spotkaliśmy się z również z drużyną Niedźwiadka (żółci), która zajęła pierwsze miejsce w grupie B i pokonaliśmy rywali 4:0 awansując do finału. Bramki: Badach – 2, Kornacki – 2.

W finale doszło do rewanżu z meczu grupowego i znowu przyszło nam grać z zespołem Niedźwiadka (zieloni), który w drugim półfinale pokonał drużynę AP Bronowice 3:2. Zawodnicy bardzo chcieli się zrewanżować za porażkę w pierwszym meczu i zdecydowanie pokonaliśmy zespół gospodarzy, aż 8:0. Bramki w tym meczu zdobyli: Badach – 3, Kornacki – 3, Doliński, Wójtowicz.

Oprócz wygranej w turnieju nasi zawodnicy zdobyli również nagrody indywidualne.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Adam Kornacki, zaś królem strzelców z 13 bramkami został Szymon Badach

Skład drużyny: Olaf Szerega, Szymon Badach, Adam Kornacki, Miłosz Wójtowicz, Jakub Jóźwik, Jakub Doliński, Igor Lalka, Jakub Zakrzewski, Alan Marek, Kacper Partyka,  Patryk Zakrzewski, Tomasz Świć.

Artykuł przeczytano 232 razy

Last modified: 26 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?