czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Sukces, inspiracja i wzór dla innych

Autor: |

Burmistrz Waldemar Jakson odebrał wczoraj w Warszawie statuetkę laureata Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu w kategorii „Burmistrz Roku”. Organizatorem współzawodnictwa jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców, a celem promocja samorządowców, którzy potrafią wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, by uczynić swoje małe ojczyzny bardziej przyjaznymi we współpracy z przedsiębiorcami, inwestorami, a w sferze społecznej, z ich mieszkańcami.

– Najważniejsze dla osób pracujących w samorządzie są zawsze oceny ich pracy wyrażane przez samych mieszkańców. W mieście takim jak Świdnik dostęp do tych opinii jest bardzo uproszczony ze względu na jego wielkość i duży stopień integracji świdniczan. Powszechnie rozpoznawalni burmistrz, urzędnicy samorządowi, bądź radni są z mieszkańcami w stałym kontakcie dzięki licznym spotkaniom, a nawet przypadkowym rozmowom na ulicy. Sprawując obowiązki burmistrza od 25 lat uczestniczę w bardzo wielu takich improwizowanych dyskusjach. Są one bezcennym źródłem informacji na temat tego, co zrobiliśmy dobrze, a co jeszcze przed nami. Natomiast wszelkiego rodzaju rankingi, zestawienia, plebiscyty, stanowią zobiektywizowaną formę ocen i porównań. Wśród nich szczególnie cenię sobie takie, które opierają się na konkretnych kryteriach, na przykład danych statystycznych. Można pozostawać w błogostanie ciesząc się z tytułu przyznanego za dobrą realizację jakiegoś wycinkowego fragmentu zadań samorządu. Prawdziwy obraz daje jednak dopiero kompleksowe zestawienie, będące dla laureatów nie tylko źródłem satysfakcji, ale również wskazówką, jakie działania podjąć, żeby nadrobić niedostatki, bo takich nigdy nie brakuje – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

– Statuetka Orzeł Polskiego Samorządu to wyróżnienie potwierdzające sukces, a zarazem inspiracja i wzór dla innych. Nagrodzeni tytułem i statuetką Orła Polskiego Samorządu wyznaczają najwyższe standardy, są symbolem rozwoju oraz efektywności w zarządzaniu regionem. W ramach programu Orły Polskiego Samorządu przyznawane są tytuły „Burmistrz Roku”. Tytuł ten otrzymują osoby kierujące zespołami, które efektywnie wykorzystują środki unijne, inwestują w rozwój swojego miasta, a także dbają o warunki sprzyjające wzrostowi przedsiębiorczości oraz poprawę jakości życia mieszkańców – tłumaczy Robert Składowski, prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców.

Artykuł przeczytano 314 razy

Last modified: 2 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content