czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Stypendia burmistrza dla młodych artystów

Autor: |

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta wręczono stypendia Burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie twórczości artystycznej. Otrzymali je uzdolnieni tancerze, wokaliści, instrumentaliści i członkowie grupy cheerleaderskiej, którzy w ubiegłym roku zdobyli czołowe miejsca w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Stypendia artystyczne przyznawane są świdniczanom: uczniom od 4 klasy szkoły podstawowej, uczniom szkół średnich i ich absolwentom, którzy nie ukończyli 20. roku życia. To nagroda za wyjątkowe osiągnięcia w takich dziedzinach, jak: sztuki plastyczne, literatura, muzyka, śpiew, film, sztuki wizualne, taniec, teatr.

Podczas sesji stypendia z rąk burmistrza Waldemara Jaksona oraz jego zastępców Marcina Dmowskiego i Jerzego Irsaka odebrali: Aleksandra Ozon – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Roksana Marcinek – zajęcie II miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Natalia Mączka – zajęcie II miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Zuzanna Gajowiak – zajęcie II miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Gabriela Misiurek – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Aleksandra Kuśpit – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Maja Krzaczek – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Weronika Lisiak – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej, Natalia Laskowska – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej,  Julia Krawczyk – zajęcie I miejsca w konkursie tanecznym o randze międzynarodowej (Spółdzielczy Dom Kultury),  Henryk Chinek – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej , Julia Budzyńska – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej, Marek Krupski – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej, Michał Wójcik – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej, Natalia Przybysz – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej, Magdalena Mitrus – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej, Szymon Mącik – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej, Gabriela Słomińska – zajęcie I miejsca na festiwalu folklorystycznym o randze międzynarodowej (Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”), Kamila Kasprzak – zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej, Gabriela Kostyła – zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej, Alicja Kozak – zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej, Julia Piekaruś – zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej, Gabriela Szymańska – zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej, Gabriela Patyra- zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej, Julia Jaruga – zajęcie I miejsca w konkursie cheerleadingu o randze ogólnopolskiej (Grupa cheerleaderska), Franciszek Kowalik – zajęcie II miejsca w konkursie muzycznym o randze ogólnopolskiej, Nikola Krzyszycha – zajęcie III miejsca w konkursie muzycznym o randze ogólnopolskiej, Malwina Czerniak – zajęcie II miejsca w konkursie muzycznym o randze ogólnopolskiej (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Rodziny Wiłkomirskich), Teodor Mladziievskyi – zajęcie I miejsca w konkursie tańca towarzyskiego o randze ogólnopolskiej, Nikola Kosior – zajęcie II miejsca w konkursie wokalnym o randze międzynarodowej.

– Obok wielu różnych sfer życia, równie ważna jest działalność artystyczna. Należy nagradzać osoby, które się jej poświęciły. Serdecznie gratuluję stypendystom, a także ich rodzicom oraz instruktorom. Życzę dalszych sukcesów – podkreśla burmistrz Waldemar Jakson.

– Mamy w Świdniku ambitnych, zdolnych, pełnych chęci do pracy młodych ludzi. Liczę, że wyróżnienia jakie otrzymali, zachęcą ich do dalszej kreatywności i angażowania się w życie kulturalne miasta, ale też do rozwoju własnych pasji i zainteresowań, z korzyścią dla nas wszystkich – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

aw

« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 176 razy

Last modified: 21 marca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content