poniedziałek, 10 maja 2021r.

Strefa przyciąga przedsiębiorców

Autor: |

Zainteresowanie Strefą Aktywności Gospodarczej w Świdniku cały czas rośnie. Do Świdnika wprowadziły się już DB Schenker, który jest jednym z największych przedsiębiorstw logistycznych oraz spółka Polski Autobus Wodorowy. Jak informują władze miasta, w ślad za nowymi inwestorami, chcą iść także inne firmy.

Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej od strony wschodniej sąsiaduje z Portem Lotniczym Lublin, a od zachodniej z linią kolejową. Od północy graniczy z drogą wojewódzką nr 822, a od południa z linią kolejową nr 7 Warszawa-Dorohusk. W ubiegłym roku jej tereny powiększyły się o kolejne 50 ha.

– Ziemia należy do prywatnych właścicieli. Jest nią spore zainteresowanie. Staramy się kontaktować ze sobą przedsiębiorców i właścicieli. Wiemy, że prowadzone są pewne negocjacje, ale są objęte tajemnicą handlową – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

By w pełni wykorzystać potencjał SAG, miasto inwestuje w infrastrukturę drogową. W ubiegłym roku wybudowano ulicę Nadleśną oraz przedłużenie Żwirki i Wigury. Ich koszt to blisko 8,5 mln zł. Władze miasta mają w planach kolejne działania na tym terenie.

– Nie trzeba nikogo przekonywać, że nowi przedsiębiorcy to szybszy rozwój miasta, dlatego planujemy już kolejne inwestycje drogowe w Strefie Aktywności Gospodarczej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Możliwości, jakie niesie ze sobą SAG wykorzystują już spółka Polski Autobus Wodorowy oraz DB Schenker. Ten ostatni, na początku roku otworzył w Świdniku nowoczesny terminal, którego budowa to koszt blisko 50 mln zł. Firma otrzymała właśnie certyfikat BREEAM, który zwraca uwagę na komfort użytkowania budynku, bezpieczeństwo, higienę pracy, rozwiązania służące zdrowiu i temu, co charakteryzuje tzw. wellbeing pracowników. Punktowane są również zastosowane materiały budowlane i wykończeniowe, a także rozwiązania w zakresie ochrony środowiska.

– Terminal w Świdniku to druga, obok Rzeszowa, inwestycja zrealizowana w ciągu ostatnich miesięcy. W obie te lokalizacje zainwestowaliśmy łącznie ponad 100 mln złotych. Tworzymy bezpieczne i nowoczesne miejsca pracy, starając się do maksimum ograniczyć negatywny wpływ naszej działalności na otoczenie – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

af

Artykuł przeczytano 398 razy

Last modified: 16 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?