sobota, 24 lutego 2024r.

Startuje III Świdnik Air Festival (program)

Autor: |

Rozpoczął się III Świdnik Air Festival. Pierwsze pokazy lotnicze już o godz. 12.00. Przed nami wiele atrakcji.

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

BLOK GODZ. 12.00-16.00

12.00 AN-2 Jerzy Antonkiewicz, Krzysztof Janusz, Wiesław Jabłoński
12.13 4xPZL-130 Orlik GA Orlik
12.16 Edge 540T Łukasz Czepiela
12.28 C172 oraz 2xC152 Jakub Stroiński, Mateusz Nowak, Konrad Partyka
12.38 M-26 Iskierka Andrzej Sarata
12.48 Jak-18 Janusz Miś
12.58 T-6 Harvard 4M oraz Harvard IIB Jacek Mainka, Marcin Kubrak
13.12 TZL RWD-8 Jarosław Rozwód
13.22 Tulak Jerzy Kołodziej
13.33 SZD-30 Pirat oraz PZL-104 Wilga Bogusław Misiak, Krzysztof Janusz
13.46 HB 23/2400 Brditschka Daniel Wowra
14.00 GB-1 Artur Kielak
14.16 Modele latające
14.30 TS-11 Iskra Piotr Maciejewski, Jakub Kubicki
14.43 Virus Krzysztof Będkowski
14.52 Piper Cub Formation Szymon Tomaszewski, Antoni Nowak
15.00 SU-31 Jurgis Kairys
15.16 M-18 Dromader Jarosław Sulowski
15.26 Carbon Cub Łukasz Czepiela
15.33 AN-2 Krzysztof Janusz
15.36 ST75 Stearman N2S3 Norbert Kasperek
15.46 Sky Magic Janusz Białowąs, Piotr Świeboda, Sebastian Ryżko, Marcin Mucha

BLOK 16.00-20.00

16.00 Retro Sky Team
16.36 Lim-2 oraz SBLim-2 Bartosz Maciejczyk, Mateusz Strama
16.51 GB1 + Limy Bartosz Maciejczyk, Mateusz Strama, Artur Kielak
16.56 GB1 Artur Kielak
17.11 T-6 Harvard 4M, Harvard IIB Jacek Mainka, Marcin Kubrak
17.24 Extra 330SC Marek Choim
17.34 Tulak Jerzy Kołodziej
17.43 Buchat Dominik Motoła
17.52 C152 Jarosław Rozwód
18.04 AEROSPARX Rob Barsby, Guy Westgate
18.18 AEROSPARX Rob Barsby, Guy Westgate
18.31 Bolkov Bo105 P1M Maciej Dominiak
18.40 AEROSPARX Rob Barsby, Guy Westgate
18.53 Piper Cub Formation Szymon Tomaszewski, Antoni Nowak
19.03 Jak-18 Janusz Miś
19.07 FLYING DRAGONS TEAM Bartłomiej Cichoń, Łukasz Chlebda, Krzysztof Matykiewicz, Dawid Bugaj, Wojciech Sołtysik
19.18 UAV
19.37 TZL RWD-8 Jarosław Rozwód
19.45 3x Zlin 50LS ORLEN Grupa Akrobacyjna „Żelazny”: Wojciech Krupa, Wojciech Grzechowiak, Dominik Łuczak

BLOK 20.00-22.00

20.00 Virus Krzysztof Będkowski
20.10 M-26 Iskierka Andrzej Sarata
20.19 ST75 Stearman N2S3 Norbert Kasperek
20.31 Piper Cub Formation Szymon Tomaszewski, Antoni Nowak

ZACHÓD SŁOŃCA

20.40 SU-31 Jurgis Kairys
20.55 Extra 330SC Marek Choim
21.04 TS-11 Iskra Jakub Kubicki

LĄDOWANIE RYANAIR

21.20 Bo105P1M Maciej Dominiak
21.31 FLYING DRAGONS TEAM Bartłomiej Cichoń, Łukasz Chlebda, Krzysztof Matykiewicz, Dawid Bugaj, Wojciech Sołtysik

START RYANAIR

21.50 AN-2 Jacek Pachytel, Radosław Stępiński
21.53 BushCat Dominik Motoła
22.02 AEROSPARX Rob Barsby, Guy Westgate
22.04 Sky Magic Janusz Białowąs, Piotr Świeboda, Sebastian Ryżko, Marcin Mucha
22.10 AN-2 Jerzy Antonkiewicz
22.13 AEROSPARX Rob Barsby, Guy Westgate

Wydarzenia towarzyszące

– bezpłatny plac zabaw, animacje i zabawy, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, samochody na akumulator, wielkie bańki mydlane – pokaz i zabawa z dziećmi, tory przeszkód, warsztaty cyrkowe, plac zabaw z 10 tys. drewnianych klocków Linden, gry i zabawy rodzinne i wiele innych

– wystawy statyczne, a na nich: statki powietrzne wojskowe i cywilne, uzbrojenie będące na wyposażeniu Wojska Polskiego, wyposażenie Żandarmerii Wojskowej, wyposażenie Policji, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Lotniczej Akademii Wojskowej, zabytkowe pojazdy będące w posiadaniu Politechniki Lubelskiej, modele latające RC z kolekcji Aeroklubu Lubelskiego Sekcji RC, zabytkowe motocykle i samochody świdnickich kolekcjonerów

– akcja honorowego krwiodawstwa – godz. 11:00-15:00, parking przy Bricomarche – Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Miasto Świdnik
Patronat honorowy: poseł na Sejm RP Artur Soboń, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson
Sponsor główny: Perła Browary Lubelskie S.A.
Partner wydarzenia: Województwo Lubelskie ,,Lubelskie Smakuj Życie’’
Sponsorzy strategiczni: PZL-Świdnik spółka z grupy Leonardo Helicopters,  Bank PKO Bank Polski, Lubelski Węgiel Bogdanka, Polska Grupa Zbrojeniowa
Partner techniczny: P. K. Pegimek
Sponsorzy/Partnerzy: Port Lotniczy Lublin, Navcom Systems Fly, Aeroklub Świdnik, Centralne Wojskowe Centrum Informacyjne Ośrodek zamiejscowy w Lublinie, Remondis Świdnik, Nesobus – Polski Autobus Wodorowy, Tauron S.A., Agencja Mienia Wojskowego, Stachema Świdnik, MCTech, Panattoni Europe, Best Auto Lublin – dealer BMW, Rem-Guz , DRS Paweł Danyluk, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, Blachy Pruszyński, Lubelska Agencja Ochrony Środowiska, FreeEco, Carrara – dealer samochodów Marek: Ford, Renault i Dacia, M Park, LCP Properties, Lotto, Powiat świdnicki w Świdniku, Temared Świdnik, Technotop – Dealer KIA, Isuzu, Mitsubishi i Subaru, Prasek Lublin – dealer Peugeot, Faston Świdnik, Hawle, Exin Świdnik, Wulkano Perfect, Bricomarche Świdnik, Przewozy Polregio, Pogotowie Reklamowe, Świdman – dostawca Internetu, Szkoła językowa Konrad Dejko.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Telewizja Polsat, Dziennik Wschodni, Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin, Radio Eska, portal lublin112, Kurier lubelski, Skrzydlata Polska, Radio Centrum, Przegląd lotniczy, Portal Dla pilota, Polska Zbrojna, Wojskowy Instytut Wydawniczy, Portal miejski Świdnik – wysokich lotów, Głos Świdnika, Świdnik.tv, Magazyn Miasto!

« z 2 »

Artykuł przeczytano 829 razy

Last modified: 5 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »