piątek, 01 marca 2024r.

Sposób na lepsze miasto

Autor: |

Jeszcze do 31 maja potrwa loteria pod hasłem „Mój PIT w Świdniku – sposób na lepsze miasto”. To niby dużo czasu, jednak warto nie odkładać decyzji na ostatnią chwilę, ale zgłosić się do loterii już dzisiaj, bo nagrody warte są odrobiny wysiłku i wejścia na stronę www.rozliczpitwswidniku.pl.

Nowa hala sportowa, ulice, ścieżki rowerowe czy wydarzenia kulturalne przyciągające publiczność z całego regionu. To tylko część inicjatyw, które udaje się sfinansować dzięki podatkom odprowadzanym przez świdniczan. Władze miasta zachęcają, by i tym razem wypełniając PIT wskazać Świdnik jako swoje miejsce zamieszkania i organizują loterię pod hasłem „Mój PIT w Świdniku – sposób na lepsze miasto”.

Loteria odbywa się po raz trzeci. W pierwszej edycji, która miała miejsce w 2021 roku, wzięło udział 1141 uprawnionych osób, rok później już 1248. Tylko w minionym roku wpływy z podatku dochodowego wyniosły  ponad 42,5 mln zł. To bardzo ważny zastrzyk gotówki dla miejskiego budżetu.

– Dzięki podatkom możemy realizować dużo fajnych inicjatyw, od szkolenia dzieci w MKS Avia Świdnik, poprzez wydarzenia kulturalne, jak na przykład Air Festival. Z tych pieniędzy finansujemy także oświatę, działalność Parku Avia, inwestujemy w drogi czy hale sportowe. To ważne dla nas, ale przede wszystkim dla Was – świdniczan – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Podobnie, jak w poprzednich latach, loteria jest prowadzona za pośrednictwem strony www.rozliczpitwswidniku.pl. W zabawie może wziąć udział osoba pełnoletnia, która w okresie od 1 stycznia do 2 maja tego roku złożyła deklarację podatkową PIT za 2022 roku w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie i wskazała Świdnik jako swoje miejsce zamieszkania (nie musi to być zameldowanie!).

A jest o co grać. W tym roku nagrodzonych zostanie szesnaście osób. Do zwycięzców trafią: jeden ekspres Jura E8, cztery hulajnogi elektryczne XIAOMI Mi 1S, cztery smartfony Samsung Galaxy M23, cztery smartwatche Garmin Forerunner 245 Music oraz trzy frytkownice beztłuszczowe TEFAL Air Fryer. Łączna wartość nagród to 28 450 zł brutto zł.

– Liczymy, że nasza akcja zachęci mieszkańców do pozostawienia podatków w Świdniku, ale uświadomi im również jak duży wpływ mają na rozwój samorządu czy prowadzone na jego terenie inwestycje – dodaje burmistrz Waldemar Jakson.

 

Artykuł przeczytano 698 razy

Last modified: 4 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »