sobota, 24 lutego 2024r.

Spółdzielnia też dezynfekuje

Autor: |

W związku z pandemią koronawirusa także Spółdzielnia Mieszkaniowa uruchomiła dodatkowe formy prewencyjne. Od 2 kwietnia prowadzone są regularne zabiegi dezynfekcyjne klamek, domofonów i skrzynek pocztowych w klatkach schodowych, a więc elementów często dotykanych przez mieszkańców.

Do dezynfekcji stosuje się specjalistyczne środki. Pracy jest dużo, bo cały teren spółdzielni to ponad 70 ha powierzchni, na których znajduje się 210 budynków mieszkalnych. Czynności te wykonywane są przez pracowników SM, przy zachowaniu standardów i zasad bezpieczeństwa.

Mieszkańcy skarżą się też na leżące wokół bloków jednorazowe rękawiczki.
– W miniony weekend było ciepło, więc otworzyłam szeroko drzwi balkonowe – relacjonuje jedna z lokatorek. – Nagle zauważyłam, że na środku pokoju wylądowała rękawiczka, którą przygonił silny podmuch wiatru. Szybko się jej pozbyłam, ale takie sytuacje w czasie epidemii nie mogą się zdarzać.

Władze spółdzielni przyznają, że problem jest trudny do opanowania. Zużyte rękawiczki są rozwiewane z koszy na śmieci ustawionych przed wejściami do sklepów i bloków .

– Tereny SM są na bieżąco sprzątane przez naszych pracowników z zastosowaniem reguł bezpieczeństwa oraz zgodnie z wytycznymi sanepidu – dodaje Katarzyna Denis, prezes SM.

Telefonicznie i mailowo

W Spółdzielni Mieszkaniowej, na czas epidemii, zamknięto stacjonarne biura obsługi interesantów. Mimo to, wszystkie sprawy, mieszkańcy mogą załatwiać telefonicznie bądź mailowo. Jak tłumaczą przedstawiciele SM, są one prowadzone w sposób ciągły, a awarie oraz usterki usuwane na bieżąco.

słs

Artykuł przeczytano 1720 razy

Last modified: 17 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »