piątek, 23 lutego 2024r.

Śpiewaliśmy wspólnie z Arionem i przyjaciółmi

Autor: |

Było nastrojowo, refleksyjnie, ale też spontanicznie i wesoło. Miejski Ośrodek Kultury wraz chórem Arion i przyjaciółmi zaprosili świdniczan do wysłuchania tych bardziej i mniej znanych kolęd oraz do wspólnego śpiewania. W sobotnie popołudnie w sali kameralnej MOK odbył się Koncert Kolędowo-Noworoczny „My już wiemy… a Ty?”

Wśród zaprezentowanych kolęd usłyszeliśmy między innymi: A cóż z tą Dzieciną, Bracia, patrzcie jeno, Dzisiaj w Betlejem, Jezusek czuwa, Judzką Krainę, Mędrcy świata czy Przybieżeli do Betlejem. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania, do którego zaprosił publiczność Rafał Palutkiewicz, dyrygent chóru Arion.

Kolejne muzyczne odsłony przeplatane były refleksyjnymi tekstami autorstwa Eugeniusza Hyza i Rafała Palutkiewicza. – Zawsze napełniaj swe życie dobrem, niech czara dobroci nigdy się nie przeleje, sprawiajmy by Jego radość była dla innych wzorem, dawała uśmiech i po kres ich życia w sercach została, nie obawiaj się Jego sławić, bo moc jego nie tylko dla wybranych, wszyscy poczują gdy bryza zawieje, spójrzcie w przeszłość proszę, to od nas zależy, czy w sercu żyzną glebę w podróży zastała… – usłyszeliśmy podczas koncertu.

Obok kolęd chór zaprezentował podsumowanie swojej działalności w minionym roku. A działo się wyjątkowo sporo. Po dwóch latach przerwy, zespół znowu zaczął brać udział  występach wyjazdowych. Sobotni koncert objął patronatem honorowym burmistrz Świdnika – Waldemar Jakson.

Artykuł przeczytano 976 razy

Last modified: 23 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »