piątek, 01 marca 2024r.

Sobotnie święto tańca

Autor: |

W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się dzisiaj IX Festiwal Tańca. Miłośnicy sztuki tanecznej mieli okazję obejrzeć sześćdziesiąt występów artystów ćwiczących na co dzień w Miejskim Ośrodku Kultury, Spółdzielczym Domu Kultury, a także prezentacje gości z Mełgwi i Biłgoraja.

Tancerki i tancerze zaprezentowali całe spektrum stylów, od tańca współczesnego po hip hop. Festiwal był również okazją do wyróżnienia tancerek Zespołu Tańca Współczesnego Ambarass, którym przyznano stypendia kulturalne Burmistrza Miasta Świdnik i Marszałka Województwa Lubelskiego. Oba stypendia otrzymały: Maja Grzanka, Maja Krzaczek i Julia Krawczyk. Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego Julia Krysa, a stypendia burmistrza: Natalia Laskowska, Aleksandra Kuśpit, Zuzanna Pizoń Weronika Lisiak, Aleksandra Banach oraz Lena Furtak.

Organizatorami festiwalu byli Spółdzielczy Dom Kultury i Miejski Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka.

W festiwalu wystąpili: 

Kategoria I dzieci młodsze 5 – 7 lat, godz. 9.00 – 9.50

– Zespół Tańca Nowoczesnego  Ambarass  grupa maluchy (instruktor Martyna Barabas, Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku)

– Zespół Tańca Disco Dance grupa młodsza (instruktor  Anna  Łakota, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku)

– Zespół Tańca Ludowego (instruktor Marlena Tudrujek, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Umbrella Dance Mini (instruktor Krystian Błazikowski, SDK Świdnik)

– Zespół  Tańca Disco Dance grupa młodsza (instruktor  Anna  Łakota, MOK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Fouette Mini (instruktor Monika Majkowska, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Ludowego (instruktor Marlena Tudrujek, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass  grupa maluchy (instruktor Martyna Barabas, SDK Świdnik)

– Zoja Harytanowicz (instruktor Julia Krawczyk, SDK  Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Umbrella Dance Junior (instruktor Krystian Błazikowski, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Disco Dance grupa młodsza (instruktor  Anna  Łakota, MOK Świdnik)

– Ola Trubalska (instruktor Julia Krawczyk, SDK Świdnik)

 – Zespół Tańca Nowoczesnego Fouette grupa średnia (instruktor Monika Majkowska, SDK Świdnik)

– Zespół GAMA (instruktor Monika Majkowska, Gminny Ośrodek  Kultury w Mełgwi)

– Aleksandra Kuśpit (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

Kategoria II, godz. 9.55- 11.00

– Zuzanna i Maryla Gajowiak (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Lena Szewczyk (instruktor Edyta Socha, Julia Krawczyk, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Współczesnego Euphoria Jazz grupa młodsza (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Disco Dance grupa starsza (instruktor Anna Łakota, MOK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass  grupa średnia (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Kropeczki Młodsze (instruktor Ingrida Sokołowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju)

– Weronika Pryk (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– ZTN SEVEN STORMS (instruktor Aleksandra Banach, SDK Świdnik)

 – Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass grupa młodsza (instruktor Julia Krawczyk, SDK Świdnik)

– Gabrysia Misiurek (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Amelia Chęcińska–Portka, Oliwia Ślązak (instruktor Monika Majkowska, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass  grupa średnia (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Umbrella Dance (instruktor Krystian Błazikowski, SDK Świdnik)

– Alicja Palonka, Amelia Drężek (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Julia Krysa (instruktor -Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Fouette grupa starsza (instruktor Monika Majkowska, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass  grupa młodsza (instruktor Julia Krawczyk, SDK Świdnik)

– Amelia Jaworska (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

Kategoria III, godz. 11.00- 12.30

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass grupa średnia junior (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Disco Dance grupa starsza (instruktor Anna Łakota, MOK Świdnik)

– Ola Banach, Martyna Barabas (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Gabrysia Misiurek (instruktor -Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Sylwia Grzesiak, Oliwia Gniduła (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– ZTN Jump (instruktor Ingrida Sokołowska, MDK Biłgoraj)

– Formacja SDK JUNIOR (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Współczesnego Euphoria Jazz (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Grupa Step (instruktor Anna Łakota, MOK Świdnik)

– Florentyna Szyszło, Weronika Sierpień (instruktor Julia Krawczyk, SDK Świdnik)

– Julia Krawczyk i Weronika Lisiak (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Patrycja Krzyżanowska (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass grupa średnia junior (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Maja Grzanka, Natalia Laskowska (instruktor -Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Formacja SDK Mini (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Seniority (instruktor Edyta Socha, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdniku)

– Formacja SDK Kids (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass  Classic (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Alicja Wróbel, Gabriela Rodak (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Natalia Żółw, Alicja Misiurek (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Współczesnego Euphoria Jazz (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Nela Danyluk, Lena Szewczyk (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Zespół Tańca Seniority (instruktor Edyta Socha, UTW Świdnik)

– Kornelia Jersak, Alicja Drewnik (instruktor Katarzyna Sochal, SDK Świdnik)

– Natalia Laskowska (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Ola Ozon, Patrycja Krzyżanowska (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

– Maja Krzaczek (instruktor Edyta Socha, SDK Świdnik)

« z 6 »

 

Artykuł przeczytano 1284 razy

Last modified: 13 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »