środa, 24 lipca 2024r.

Smakujemy!

Autor: |

Pierogi, miody, ciasta, wędliny, piwa, ryby wędzone, sękacze, kawy, herbaty, soki, kiszonki, oleje…Te i wiele innych produktów można spróbować oraz kupić na II Świdnickim Smakowaniu Regionalnych Frykasów, które do godz. 17.00 potrwa na placu Konstytucji 3 maja. Organizatorami wydarzenia, podczas którego nie brakuje również muzycznych występów i atrakcji dla najmłodszych, są Centrum Usług Społecznych i Fundacja Dobre Perspektywy.

Wystawców oraz mieszkańców zgromadzonych przed południem na placu powitali Andrzej Mańka, dyrektor CUS oraz Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnych CUS: – Nasi wystawcy to ludzie z pasją i sercem, wytwarzający wyśmienite produkty. Chcemy, żeby świdniczanie próbowali i jak najwięcej kupowali tych przysmaków, bo są zdrowe i ekologiczne. Życzymy udanej zabawy!

Głos zabrał również starosta Waldemar Jakson: – Mieszkańcy na pewno chętnie zapoznają się z wystawianymi dziś produktami, pokochają je i będą kupować. Gratuluję organizatorom i dziękuję za to wydarzenie.

W imieniu burmistrza Marcina Dmowskiego dobrej zabawy życzył wszystkim jego zastępca, Jerzy Irsak: – Dziękuję wszystkim pracownikom Centrum Usług Społecznych za wspaniałą imprezę. Myślę, że zarówno wystawcy, jak i kupujący będą mieli po tym pikniku tylko miłe wrażenie, czego wszystkim życzę.

Muzycznie gości przywitał zespół „Retro” pod dyrekcją Janusza Lawgmina, działający w Klubie Seniora CUS. Natomiast o godz. 15.30 na scenie wystąpi „Kapela Drewutnia”. A przez cały czas na placu trwają różnego rodzaju warsztaty, na przykład parzenia kawy, wycinania stworków z owoców i warzyw, grillowanie z ananasem, animacje dla najmłodszych oraz oczywiście degustacja regionalnych pyszności. Można również wykonać analizę składu ciała i uzyskać porady dietetyka.

Partnerami wydarzenia są Miasto Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury i Lubelskie “Smakuj życie”. Patronat honorowy nad „II Świdnickim Smakowaniem Regionalnych Frykasów” sprawują marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, burmistrz Marcin Dmowski i starosta Waldemar Jakson.

aw

« z 2 »

Po godz. 15.00 gości II Świdnickiego Smakowania Regionalnych Frykasów bawiła “Kapela Drewutnia”. Rozlosowano również nagrody wśród uczestników wydarzenia, a także wręczono Puchary Publiczności, Burmistrza i Starosty dla wyróżniających się wystawców.

Artykuł przeczytano 158 razy

Last modified: 1 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content