środa, 19 czerwca 2024r.

Skończyli na 4. miejscu

Autor: |

Pięć zwycięstw, cztery remisy i aż siedem porażek – tak wyglądała wiosna w wykonaniu piłkarzy Avii Świdnik. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Mierzejewskiego na koniec ligowych zmagań przegrał przed własną publicznością z Podlasiem Biała Podlaska 0:1 i ostatecznie zajął czwarte miejsce w tabeli.

Sobotni mecz rozpoczął się bardzo źle dla Avii. Już w 12 minucie Miłosz Pacek dośrodkował na głowę do Marcina Pigiela, a ten dał Podlasiu prowadzenie. Do przerwy świdniczanie nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji i do szatni schodzili przegrywając 0:1.

Po zmianie stron gra żółto-niebieskich nieco się ożywiła, ale wciąć nie mogli oni znaleźć sposobu na dobrze zorganizowanych gości. Nawet jeśli zawodnicy Avii oddawali groźne strzały na bramkę rywali, to Rafał Misztal udowadniał, że nazywanie go jednym z najlepszych bramkarzy w 3 lidze nie jest na wyrost. Mimo wielu prób nie udało się go w tym spotkaniu pokonać i Podlasie wywiozło ze Świdnika trzy punkty.

– Bardzo szybko straciliśmy bramkę, po naszym błędzie, bo nie dopilnowaliśmy przeciwnika w polu karnym. Podlasie pokazało, że jest bardzo dobrze poukładanym zespołem, umiejętnie i sumiennie się bronili, nawet grając w osłabieniu. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, ale na przeszkodzie stanął nam bramkarz gości, dzięki któremu mecz zakończył się naszą porażką – powiedział po meczu Patryk Drozd.

Dla Avii, to jeszcze nie koniec sezonu. Już w najbliższą środę o godzinie 17:00 zagrają w Krasnymstawie finał wojewódzkiego Pucharu Polski.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)

Bramka: Pigiel (12).

Avia: Sobieszczyk – Drozd (64 Pleskacz), Dobrzyński, Myszka (64 Paluchowski), Kalinowski (80 Zając), Szczygieł (46 Galara), Uliczny, Kafel, Małecki, Maj (46 Rak), Białek.

Podlasie: Misztal – Krawczyk, Podstolak, Avdieiev, Pigiel, Pacek (82 Salak), Kamiński (82 Orzechowski), Andrzejuk (60 Wyjadłowski), Kurowski (68 Jakóbczyk), Kosieradzki, Kahsay.

Czerwona kartka: Kahsay (Podlasie, 55 min, za drugą żółtą).