piątek, 01 marca 2024r.

Sierpniowe spotkanie z giełdą staroci

Autor: |

Choć nocne opady deszczu nie napawały optymizmem, to około godziny 8 wyszło słońce – akurat w czasie rozpoczęcia Targu Staroci. Trwa dwunasta edycja świdnickiej giełdy, której organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta.

Dzisiejsza edycja Targu Staroci zgromadziła wielu świdniczan, którzy już od rana postanowili sprawdzić, co oferują sprzedawcy. Tradycyjnie już, pojawiły się monety, książki oraz płyty winylowe. Nie brakuje także biżuterii oraz wielu ciekawych elementów dekoracyjnych – obrazów, luster, świeczników czy figurek. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się stanowiska z zabawkami. Porcelanowa lalka zachęca do zakupu starannością swojego wykonania, a figurki samochodów i motocykli kuszą kolorystyką i stanem. Na kupujących czekają także porcelanowe filiżanki i inne elementy eleganckiej zastawy stołowej z ubiegłych stuleci.

Świdnicki Targ Staroci to wydarzenie cykliczne. Miłośnicy historycznych przedmiotów z duszą spotykają się w każdą drugą sobotę miesiąca, na terenie parkingów wokół magistratu przy ul. Wyspiańskiego 27. Sprzedający czekają już od godziny 8.00. Następny Targ zaplanowano na 10 września.

Artykuł przeczytano 8177 razy

Last modified: 13 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »