wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Sezon rowerowy finiszuje

Autor: |

O tym, że rowery to jedna z najwygodniejszych form komunikacji nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dojedziemy nimi do pracy, wybierzemy się na wycieczkę albo po zakupy. Także świdniczanie coraz częściej decydują się na dwa kółka zamiast samochodów. O niesłabnącej popularności jednośladów świadczy system Lubelski Rower Miejski, z którego w Świdniku można korzystać od 2016 roku.

Srebrne rowery znajdziemy w pięciu punktach w naszym mieście. Wypożyczalnie jednośladów mieszczą się przy Miejskim Ośrodku Kultury, przy Galerii Venus, w sąsiedztwie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, przy ul. Niepodległości (w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Króla Pole) oraz na osiedlu Brzeziny, przy ul. Akacjowej.

W tym sezonie mieszkańcy najchętniej rozpoczynali swoją podróż na stacji rowerowej przy ul. Racławickiej (Galeria Venus). Od marca do końca września wypożyczyli stamtąd 1746 jednośladów. 1331 z nich zostało zwróconych do stacji w tym samym miejscu. Może to oznaczać, że 415 osób zakończyło swoją podróż na innej świdnickiej stacji lub wybrało się rowerem do Lublina.

Próg tysiąca wypożyczeń przekroczyła także stacja zlokalizowana przy Miejskim Ośrodku Kultury. Tam system odnotował 1247 cyklistów. Popularnością cieszą się też stacje na osiedlu Brzeziny oraz w pobliżu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Tam skorzystało z nich kolejno 585 i 696 osób. W minionym roku z Lubelskiego Roweru Miejskiego można było korzystać do końca listopada. Powodem była pogoda, która wyjątkowo sprzyjała cyklistom. Tegoroczne zakończenie sezonu nie zostało jeszcze ogłoszone.

af

Artykuł przeczytano 1058 razy

Last modified: 18 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content