wtorek, 22 września 2020r.

Ruszyła wielka budowa

Autor: |

DB Schenker otworzy nowy terminal na Lubelszczyźnie. Na jego lokalizację została wybrana Strefa Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Inwestycja już się rozpoczęła. Firma planuje zakończenie budowy i uruchomienie terminala jeszcze w tym roku.

Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej zaczyna tętnić życiem. Od kilku miesięcy trwa w niej budowa dwóch dróg, które stworzą szkielet komunikacyjny terenów inwestycyjnych. Ul. Nadleśną oraz przedłużenie ul. Żwirki i Wigry wykonuje firma Strabag. Koszt przedsięwzięcia został wyliczony na 8,5 mln zł.

Już w dokumentacji przetargowej pojawiła się klauzula, która zobowiązywała zwycięzcę postępowania do prowadzenia inwestycji w taki sposób, żeby umożliwić stały dojazd do planowanej w strefie budowy magazynów. Początkowo pojawiły się informacje, że w SAG ma zostać zlokalizowana inwestycja firmy MLP, potentata w branży logistycznej. W tzw. międzyczasie okazało się, że budową magazynów w Świdniku jest zainteresowany również inny duży gracz z tej samej branży.

Kilka tygodni temu inwestycja ruszyła. Już wiadomo, że do Świdnika z Lublina przeniesie się DB Schenker. Firma buduje nowy terminal i planuje rozpocząć w nim działalność w ostatnim kwartale tego roku. Jak informują przedstawiciele inwestora „inwestycja na rzecz  klientów z Lubelszczyzny zlokalizowana będzie w pobliżu lotniska i  drogi krajowej S17 biegnącej szlakiem europejskiej trasy E372, która łączy południowo-wschodnią Polskę z zachodnią Ukrainą”.

– Pomimo złożonej sytuacji związanej z Covid-19 nie zatrzymujemy się i inwestujemy w  kolejny nowoczesny i ekologiczny obiekt. Wartość tej inwestycji wraz z kosztem zakupu gruntu o powierzchni 6 ha wyniesie  około 10 mln euro. Wzmacniamy pozycję w regionie, warunki pracy i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz jakość dostarczaną naszym klientom – mówi Piotr Zborowski, CEO North&East Europe DB Schenker.

Obiekt w Świdniku będzie miał prawie 4500 mkw. powierzchni operacyjnej i 665 mkw. przeznaczonych na część biurową. Jak przekonują przedstawiciele firmy, powstaje w oparciu o najwyższe standardy nowoczesnego i ekologicznego budownictwa. Obiekt ma mieć nowoczesne i bezpieczne wyposażenie, m.in. ciche wózki widłowe o napędzie elektrycznym, oświetlenie typu LED czy urządzenia pozwalające na odzysk ciepła. Terminal będzie także odseparowany od najbliższych sąsiadów barierą dźwiękochłonną.

– Inwestycje w strefę gospodarczą przynoszą pierwsze efekty. SAG jest idealnym miejscem do rozwoju biznesu w różnych branżach. Mamy nadzieję, że to dopiero początek dobrych wiadomości. Świdnik potrzebuje solidnego fundamentu gospodarczego i tę koncepcję zrealizujemy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Artykuł przeczytano 1000 razy

Last modified: 31 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?