poniedziałek, 20 maja 2024r.

Rusza ogrodowy konkurs piękności

Autor: |

Drodzy Działkowcy! Z przyjemnością ogłaszamy piątą edycję konkursu „Ogród marzeń”. To wyjątkowa okazja, by pochwalić się na łamach Głosu własnymi enklawami zieleni i miejscem rodzinnych spotkań. Podobnie jak w roku ubiegłym, startujemy z zabawą u progu lata, by umożliwić prezentację ogrodów w zenicie ich rozkwitu. Zatem dwa najbliższe miesiące to czas dla Was. Na posiadaczy najpiękniejszych działek czekają atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy, w ubiegłorocznej edycji udział wzięło aż 18 działkowców. Liczymy, że i tym razem chętnych nie zabraknie.

Przez pięć lat trwania konkursu dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę spełniają ogrody działkowe w życiu świdniczan. – To dla nas zbawienie – najczęściej mówili ich właściciele. – Na obrzeżach miasta, niedaleko domu, mamy swój kawałek zieleni. Nie wyobrażamy sobie już życia bez tych niecałych 300 metrów żywej przyrody.
Aby cieszyć się roślinnością i dorodnymi plonami, trzeba cały wolny czas i wysiłek poświęcić na pielęgnację kwiatów, przycinanie krzewów oraz plewienie grządek. Działka to nie tylko miejsce odpoczynku i hobby, ale również zobowiązanie, i to na 12 miesięcy.
– W 8 sektorach mamy w sumie około 1200 działek, o łącznej powierzchni 42 ha. Wyjątkowych i pięknych ogrodów stale przybywa – przyznaje Stanisław Pszeniczka, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Bohaterów Westerplatte. – Cieszę się, że konkurs powraca. W jego poprzednich edycjach laury zbierali nasi działkowcy, z czego jesteśmy bardzo dumni. Mam nadzieję, że i tym razem nikogo nie trzeba będzie namawiać do udziału w zabawie. Pochwalmy się zielonymi płucami miasta, miejscem relaksu wielu świdnickich rodzin.
– Rok temu Tadeusz Rudzki, działkowiec z naszego ogrodu, zdobył w konkursie drugie miejsce – dodaje Zbigniew Kursa, prezes ROD „Ikar”. – Cieszymy się i mamy apetyt na więcej. Obecnie przygotowujemy się do jubileuszu 40-lecia działalności. Rywalizacja „Ikara” z innymi świdnickimi ogrodami marzeń byłaby godnym uwieńczeniem urodzinowego święta.
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przysłać zgłoszenie. Powinno zawierać zdjęcia, maksymalnie 3, przedstawiające całą działkę a nie tylko altankę, krótki opis, lokalizację (nazwę ROD i nr działki), imię, nazwisko, kontakt telefoniczny oraz zgodę na publikację wizerunku i danych osobowych. W zabawie mogą brać udział działkowcy ze Świdnika. Propozycje można przy-nosić osobiście, wysłać pocztą lub drogą mailową do 31 lipca. Nasz adres: Głos Świdnika, 21-040 Świdnik, al. Lotników Polskich 24, e-mail: glosswidnika@poczta.e-swidnik.pl, tel. 81 468 74 54. Nadesłane zgłoszenia będziemy na bieżąco dodawać do konkursowej listy. Właściciele najpiękniejszych działek otrzymają atrakcyjne nagrody. Zostaną one wręczone podczas tegorocznych uroczystości dożynkowych, zaplanowanych na koniec sierpnia. Zgłoszone do konkursu zielone zakątki oceni komisja sędziowska złożona z reprezentantów wszystkich świdnickich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Zapraszamy do zabawy!
słs

Artykuł przeczytano 1469 razy

Last modified: 27 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content