sobota, 06 czerwca 2020r.

Rusza Nadleśna

Autor: |

Umowa jest już podpisana. Wykonawca właśnie przejął teren pod inwestycję. Niebawem do Strefy Aktywności Gospodarczej wjedzie ciężki sprzęt budowlany.

Budowa ul. Nadleśnej oraz przedłużenia ul. Żwirki i Wigury od skrzyżowania z ul Lotniczą, została wyceniona na ponad 8 mln zł. Obie ulice mają stanowić drogowy szkielet Strefy Aktywności Gospodarczej. Przetarg na potężną inwestycję został ogłoszony w marcu.

O zamówienie walczyło czterech dużych graczy na rynku budowlanym. Przedstawione przez nich oferty były zbliżone pod względem ceny. Ostatecznie przetarg wygrała firma Strabag. Obie ulice wybuduje za blisko 8,5 mln zł. Na wykonanie zadania ma czas do połowy listopada.

– Umowa z wykonawcą już została podpisana. Przekazujemy właśnie plac budowy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie inwestycji w terenie.

Zadaniem wykonawcy będzie rozebranie istniejących nawierzchni, budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz ze studniami chłonnymi, sieci energetycznej, wodociągowej oraz oświetlenia ulicznego, położenie krawężników, w tym też najazdowych, a także wykonanie asfaltowej nawierzchni ulicy.

Przedstawiciele ratusza nie ukrywają, że zależy im na szybkim rozpoczęciu inwestycji. Tym bardziej, że do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na budowę hali magazynowo – logistycznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zapleczem biurowo – socjalnym. Przedsięwzięcie ma być zlokalizowane właśnie w Strefie Aktywności Gospodarczej. Obie inwestycje mają zbiec się  w czasie. Dodatkowo, wykonawca miejskich ulic ma umożliwić stały dojazd do terenu budowy magazynów.
kal

Artykuł przeczytano 784 razy

Last modified: 15 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?