piątek, 23 lutego 2024r.

Rozpoczęli nowy sezon

Autor: |

W sobotę, 3 września w hali lekkoatletycznej AWF Warszawa rozegrano mistrzostwa Mazowsza dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu w formule pointfighting oraz Puchar Polski kadetów i juniorów w formule kick-light. Oczywiście w zawodach wystartowali zawodnicy LKSW Dan Świdnik.

– Impreza zorganizował klub AZS AWF Warszawa i Polski Związek Kickboxingu. Pierwszy start w nowym sezonie był dla zawodników LKSW Dan Świdnik sprawdzianem formy po letnim obozie, a dla niektórych sparingiem przed mistrzostwami świata we Włoszech. Jako jedyny reprezentant Dana w obu formułach walki wystartował Paweł Bielecki, dla którego był to zarazem debiut w wyższej kategorii wagowej -42 kadetów młodszych. Wywalczył dwa złota mimo trudnych walk w kick-light, zwłaszcza finałowej z bardzo dobrym zawodnikiem Tom Bee Team Dawidem Tkaczykiem – było to starcie aktualnego mistrza Polski w kat.37 kg z wicemistrzem w kat. -42 kg. Ponownie dwa finały pointfighting rozegrali między sobą Igor Głowienka i Jan Hawrysz. Wśród kadetów młodszych -47 kg wygrał Igor, a +47 kg Janek. Brązowe medale w pointfighting przypadły w udziale Kacprowi Głowience (dwa), Cezaremu Matysowi i Kacprowi Kurasiowi – ten ostatni odebrał również pamiątkowe złoto w kategorii -37 kg kadetów starszych, gdzie był jedynym zawodnikiem. Dodatkowo Igor Głowienka został uznany najlepszym kadetem młodszym turnieju w formule pointfighting – relacjonuje trener, Piotr Bernat.

W czasie, gdy kadeci startowali w Warszawie, świdnicki junior Jakub Trześniak przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej kickboxingu w Węgrowie, które było poświęcone przygotowaniom do zbliżających się mistrzostw świata. Zgrupowanie prowadził trener Rafał Karcz. Za tydzień na swoje zgrupowanie do Węgrowa udadzą się kadeci – wśród nich trójka zawodników i szkoleniowiec LKSW Dan.

Artykuł przeczytano 698 razy

Last modified: 6 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »