środa, 06 grudnia 2023r.

Rowerem po zdrowie

Autor: |

Świdnicka Grupa rowerowa nie dla ścigaczy zorganizowała wczoraj kolejną wycieczkę dla swoich członków i sympatyków. Był to drugi już wyjazd z okazji mijającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, którego celem jest zachęcanie do promowania transportu zbiorowego, rowerowego, ruchu pieszego i transportu multimodalnego.
Grupa rowerowa nie dla ścigaczy istnieje zaledwie od dwóch miesięcy, ale działa prężnie, przyciągając wciąż nowych amatorów jazdy rowerem oraz zdrowego stylu życia. Jak twierdzą organizatorzy, z każdym kolejnym wyjazdem pojawiają się nowe twarze. Piątkowa trasa, na którą wyruszyło kilkadziesiąt osób, liczyła 20 km i prowadziła od stacji PKP Świdnik Wschód przez Franciszków, Janówek, wokół lotniska i Portu Lotniczego Lublin i z powrotem do Świdnika. Następne, większe wyzwanie przed wielbicielami jednośladów już w najbliższą niedzielę.
Organizatorami wydarzeń Europejskiego Tygodnia Mobilności byli Miejski Ośrodek Kultury i Miasto Świdnik. Patronat honorowy sprawował burmistrz Waldemar Jakson. Partnerzy: Artur Soboń, poseł na Sejm RP, Straż Miejska w Świdniku, KPP w Świdniku, Remondis Sp. z o.o., P. K. Pegimek Sp. z o.o., Warsztat Rowerowy, Carrara.
mk

Artykuł przeczytano 162 razy

Last modified: 23 września, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »