poniedziałek, 10 maja 2021r.

Rośnie liczba zakażeń w powiecie

Autor: |

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń. W powiecie świdnickim obecność koronawirusa potwierdzono u 31 mieszkańców, a więc o 9 więcej niż wczoraj. Nie żyje jedna osoba. Przyczyną zgonu był wyłącznie Covid-19.

W województwie lubelskim ostatniej doby odnotowano 411 zakażeń. Zmarło 12 osób. Wszystkie miały choroby współistniejące. Najwięcej przypadków stwierdzono w Lublinie (58). Covid-19 wykryto również u mieszkańców Białej Podlaski (10), Chełma (21), Zamościa (16) oraz powiatów: bialskiego (23), biłgorajskiego (18), chełmskiego (17), hrubieszowskiego (9), janowskiego (6), krasnostawskiego (6), kraśnickiego (15), lubartowskiego (9), lubelskiego (37), łęczyńskiego (13), łukowskiego (19), opolskiego (7), parczewskiego (4), puławskiego (35), radzyńskiego (11), ryckiego (10), tomaszowskiego (17) i włodawskiego (7).

W całej Polsce koronawirusa potwierdzono u 8 427 osób. Wyzdrowiało 10 438, zmarło 541: 139 z powodu Covid-19, a 402 z powodu współistnienia innych chorób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku apeluje:

W związku ze zwiększonym wzrostem przypadków zachorowań oraz zwiększoną liczbą zgonów na koronawirusa Covid-19 w I kwartale 2021 roku w powiecie świdnickim, który obrazuje się w raportach codziennych, zwracam się do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych i zasad w czasie trwania epidemii.

Należy stosować rekomendację zasady dotyczącej zachowywania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i maseczek osłaniających usta i nos. Wymogi te powinny być stosowane w każdym środowisku, w szczególności tam, gdzie mamy kontakt z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego tj. w środowisku pracy, na ulicach, w obiektach kultu religijnego, sklepach, zakładach medycznych, żłobkach, przedszkolach, w całej przestrzeni publicznej oraz transporcie.

Poza szczepieniami, które są realizowane, działania tego typu wpływają na ograniczenie liczby zakażeń. Jednocześnie w związku z nadchodzącym okresem Świąt Wielkanocnych składam Państwu życzenia zdrowia, spokoju, spędzenia świątecznego czasu w najbliższym gronie. Niech kierowana prośba do Państwa stanowi refleksję dotyczącą wspólnego przeciwdziałania skutkom epidemii.

Artykuł przeczytano 88 razy

Last modified: 29 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?