niedziela, 24 września 2023r.

Remontowa dogrywka

Autor: |

Drogowcy wracają na ulicę Gospodarczą. Po kilku tygodniach przerwy właśnie rozpoczęły się na niej prace. Mieszkańcy ul. Fiołkowej również niebawem zobaczą robotników, którzy muszą poprawić popękany beton.

To już drugie podejście do remontu ul. Gospodarczej. Prace na odcinku ok. 1,7 km powinny się zakończyć jeszcze w grudniu 2018 roku. Jednak najpierw zepsuła się maszyna służąca do układania betonu, a potem nadeszła zima. Termin wykonania zadania minął, a magistrat zaczął naliczać kary warszawskiej firmie (871 zł za dzień opóźnienia).
– Remont Gospodarczej został wznowiony – informuje Maciej Olechnowicz, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Miasta.
Prace na ulicy potrwają około dwóch tygodni, o ile pogoda będzie sprzyjała drogowcom i nie chwycą mrozy. Wykonawca Gospodarczej wróci również na ulicę Fiołkową. Dlaczego? Drogowcy położyli betonową nawierzchnię w grudniu na ok. 450-metrowym odcinku. Niestety, radość z wyremontowanej ulicy nie trwała zbyt długo.
– Proszę sprawdzić, jak źle wygląda beton na Fiołkowej – powiedział nam jeden z czytelników Głosu.
Rzeczywiście, nawierzchnia jest popękana. Ubytki są duże, być może potrzebna będzie wymiana całych jej fragmentów. Przyczyną mogą być niskie temperatury,  podczas których wykonywane były prace.
– Wiemy o popękanej nawierzchni. Ulica jest na gwarancji i usterki zostaną naprawione – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.
Do wykonawcy zostało wysłane pismo w tej sprawie. W przyszłości planowane jest wykonanie ul. Fiołkowej i Gospodarczej wraz z pełną infrastrukturą, m. in. z chodnikami i oświetleniem. Nawierzchnia ulic z betonu wałowanego to nowość w Świdniku. Tymczasem metoda ta z powodzeniem sprawdza się m. in. w Stanach Zjednoczonych. Jeśli ostateczny efekt prac zadowoli mieszkańców i władze miasta, beton zostanie wykorzystany do utwardzenia innych dróg.
rp

Artykuł przeczytano 3701 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »