piątek, 23 lutego 2024r.

Rekordowy finał WOŚP

Autor: |

Setkom świdniczan, którzy włączyli się w 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przyświecał jasny cel: zebrać jak największą ilość pieniędzy, które pomogą w walce z sepsą. Z całą pewnością plan został osiągnięty – łączna zebrana kwota to 110 404,62 zł.

Świdnicki sztab zebrał w dzień finału niemal 95 tys. zł. W dalszym ciągu trwały jednak licytacje Allegro. Można było też dokonywać wpłat na eSkarbonkę. Wszystkie działania umożliwiły zebranie rekordowej kwoty – …
Historyczny sukces
Licytacje Allegro trzymały w niepewności do ostatnich chwil. Bez wątpienia najwyższą kwotą, która zasiliła świdnicki sztab z tego tytułu, jest 4300 zł za mecz reprezentacji Polski z Marcinem Dmowskim, zastępcą burmistrza.

– Wielkie brawa dla pana Mateusza, który jest zwycięzcą aukcji. Padł historyczny rekord, teraz czekamy już tylko na mecz Polski z Albanią w eliminacjach Euro 2024 – mówi M. Dmowski, zastępca burmistrza.
WOŚP w Świdniku

Finał został zorganizowany pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury. To właśnie on stał się centrum wydarzeń tego dnia. Odbyły się liczne występy przygotowane przez zespoły działające w MOK-u i Spółdzielczym Domu Kultury, koncerty, podczas których posłuchać można było Swoo High, ADHD i DrGree. Przez cały dzień działał też sklepik oraz loteria fantowa. Odbyły się liczne licytacje. W zbiórce krwi zorganizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL Świdnik udało się zebrać niemal 17 litrów tego cennego leku.

Artykuł przeczytano 994 razy

Last modified: 24 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »