wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Raport: Spadek zakażeń

Autor: |

Ostatniej doby liczba potwierdzonych przypadków spadła o ponad połowę. W niedzielę wielkanocną wykonano jednak o 32 tys. testów mniej niż dzień wcześniej.

Wczoraj w powiecie świdnickim odnotowano 29 przypadków covid-19, dwie osoby zmarły. Dzisiaj służby sanitarne poinformowały o 6 zakażeniach. Nie było ofiar śmiertelnych. Ostatniej doby w naszym powiecie wykonano 40 testów (dzień wcześniej 64). 629 osób jest objętych kwarantanną.

Drugi dzień z rzędu widać również wyraźny spadek zakażeń w województwie. W piątek było ich 1112, wczoraj 635, dzisiaj tylko 237. Służby sanitarne odnotowały dwa przypadki śmiertelne. Pacjenci zmarli z powodu chorób współistniejących z covid-19. Znacząco zmniejszyła się również liczba wykonanych testów. W niedzielę było ich 2235. Ostatniej doby przebadano 1217 osób.

Najwięcej przypadków odnotowano w powiecie puławskim (38) oraz w Lublinie (36). Zakażenia wykryto również u mieszkańców Chełma (3), Zamościa (1), Białej Podlaskiej (13) oraz powiatów:  łukowskiego (8), tomaszowskiego (8), włodawskiego (5), hrubieszowskiego (8), kraśnickiego (3), łęczyńskiego (10), ryckiego (4), opolskiego (6), chełmskiego (3), parczewskiego (1), lubartowskiego (14), lubelskiego (27), radzyńskiego (6), bialskiego (10), krasnostawskiego (9), zamojskiego (6) i janowskiego (10). W powiecie biłgorajskim nie odnotowano żadnego przypadku.

W kraju ostatniej doby liczba zakażeń spadła o ponad połowę do 9902 przypadków. Zmarły 64 osoby, wyłącznie c powodu covid-19 odnotowano 19 zgonów. Wykonano 39 393 testy, dzień wcześniej przebadano 72 281 pacjentów.  

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku wystosował apel do mieszkańców naszego powiatu:

W związku ze zwiększonym wzrostem przypadków zachorowań oraz zwiększoną liczbą zgonów na koronawirusa Covid-19 w I kwartale 2021 roku w powiecie świdnickim, który obrazuje się w raportach codziennych, zwracam się do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych i zasad w czasie trwania epidemii.

Należy stosować rekomendację zasady dotyczącej zachowywania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i maseczek osłaniających usta i nos. Wymogi te powinny być stosowane w każdym środowisku, w szczególności tam, gdzie mamy kontakt z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego tj. w środowisku pracy, na ulicach, w obiektach kultu religijnego, sklepach, zakładach medycznych, żłobkach, przedszkolach, w całej przestrzeni publicznej oraz transporcie.

Poza szczepieniami, które są realizowane, działania tego typu wpływają na ograniczenie liczby zakażeń. Jednocześnie w związku z nadchodzącym okresem Świąt Wielkanocnych składam Państwu życzenia zdrowia, spokoju, spędzenia świątecznego czasu w najbliższym gronie. Niech kierowana prośba do Państwa stanowi refleksję dotyczącą wspólnego przeciwdziałania skutkom epidemii.

Artykuł przeczytano 99 razy

Last modified: 8 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?