poniedziałek, 20 maja 2024r.

Rajd z sercem

Autor: |

22 września, ulice naszego miasta zaleje niebieski potok rowerzystów. Wszystko za sprawą XII edycji rajdu i festynu „O błękitną koszulkę serca”, zorganizowanych przez klub Alfa w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Impreza, której pomysłodawcą jest ks. Janusz Kozłowski, rozpocznie się o godz. 13.30, przy muszli koncertowej MCUS (rejestracja uczestników). Rajd wystartuje o godz. 14.30, a uczestnicy będą mieli do przejechania ok. 10 km. Trasa przebiegać będzie ul. Niepodległości i Wojska Polskiego, a dalej leśnymi ścieżkami Rejkowizny. Rowerowe spotkanie odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
– Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych mieszkańców Świdnika i okolic, przede wszystkim zaś rodziców z dziećmi, bo z myślą o nich przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki – zachęca Bogusław Kocira, prezes Alfy. – O godz. 14.00 odbędzie się konkurs wiedzy o ruchu drogowym rowerzystów. Poprowadzą go funkcjonariusze Straży Miejskiej. Po rajdzie, ok. godz. 16.00, przy muszli MCUS, zaplanowaliśmy poczęstunek oraz wręczenie konkursowych nagród. Podczas całego spotkania policjanci będą znakowali rowery.
Rajd dofinansowany jest przez gminę miejską Świdnik. Szczegółowe informacje i regulamin imprezy dostępne są na stronie www.rowerowyswidnik.pl i na profilu FB Alfy.
Podczas niedzielnego spotkania będzie też można wspomóc 14-letnią Martynkę Kiryluk, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 7. Komitet Pomocy SOS Solidarność zorganizuje loterię fantową, z której dochód przeznaczy na leczenie chorej na nowotwór mózgu i kręgosłupa świdniczanki.
– Sytuacja Martynki jest dramatyczna, apeluję więc do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Nie bądźmy obojętni wobec nieszczęścia innych – mówi Urszula Radek, prezes komitetu.

Dwa kółka na dwa dni
Dla starszych rowerzystów, na zakończenie sezonu, klub przygotował dwudniową wyprawę. 5 października, do Wólki Cycowskiej ruszy XI Świdnicki Rajd Rowerowy. Start zaplanowano o godz. 12.30, z placu przy fontannie. Trasa liczyć będzie ok. 50 km.
– W programie znalazły się: ognisko z posiłkiem regeneracyjnym, wieczorem biesiada przy muzyce oraz prezentacje tegorocznych wydarzeń klubu i grup zaprzyjaźnionych. Być może zorganizujemy również konkursy. Nocujemy w ośrodku wypoczynkowym Marynka. W niedzielę, po śniadaniu, wyruszymy w drogę powrotną. W Świdniku powinniśmy być ok. godz. 16.30. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki. Jedziemy bez względu na pogodę – mówi B. Kocira.
Rajd dofinansowany jest przez gminę miejską Świdnik. Zapisy przyjmowane są do 22 września, pod adresem mailowym alfa@rowerowyswidnik.pl. Szczegóły dostępne są na stronie i profilu FB klubu.

Na rowerowym szlaku
Świdniccy rowerzyści spotykali się we wszystkie wakacyjne niedziele. W ramach akcji „Na rowerowym szlaku” odwiedzili, między innymi Piaski, Zawieprzyce, Jaszczów i Biskupice.
– W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Niektóre z nich jeździły z nami regularnie. Trasy liczyły ok. 40-50 km. Najdłuższa, bo ok. 70-kilometrowa, to wyprawa do Lasów Kozłowieckich. Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas – dodaje szef Alfy.
aw

Artykuł przeczytano 3284 razy

Last modified: 13 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content