poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Radomska przygoda „Helicoptersów”

Autor: |

Ponad 130 kilometrów drogi, orkiestra pełna utalentowanych muzyków i mistrzostwa będące prawdziwym sprawdzianem ich umiejętności. W miniony weekend legendarna Helicopters Brass Orchestra wzięła udział w III Otwartych Mistrzostwach Polski Orkiestr Dętych.

To pierwszy raz, kiedy „Helicoptersi” zaprezentowali się na tym konkursie. Pod batutą Karola Dziubaka zagrali: „Einsamer Hirte” Jamesa Lasta w aranżacji Johna Gleneska Mortimera, solo na flecie zagrała Ewa Zalewska-Pudło; „How to train your dragon” Johna Powella w aranżacji Seana O’Loughlina (motyw z bajki „Jak wytresować smoka”); „La La Land” w aranżacji Michaela Browna (motyw z musicalu „La La Land”).

Ich występowi przyglądało się jury, w którego skład weszli jurorzy z Polski, Kanady, Niemiec, USA i Malezji. Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata na lata 2025-2026 w Indonezji i Meksyku.

– Festiwal rozpoczął się w piątek i trwał do niedzieli. Zdecydowanie różnił się od innych tego rodzaju wydarzeń. Konkurs został podzielony na kilkanaście kategorii. Nie oceniano wyłącznie utworów konkursowych, ale także marsz paradny czy walki perkusistów. To wydarzenie to naprawdę super sprawa. Zaprezentowały się orkiestry składające się z dorosłych muzyków, ale także młodzieżowe – relacjonuje Karol Dziubak, drugi dyrygent Helicopters Brass Orchestra oraz Towarzystwa Przyjaciół Świdnickiej Orkiestry Dętej.

Teraz „Helikoptersi” przygotowują się do występu przed rodzimą publicznością.

– Zobaczymy się jeszcze w wakacje. Szykujemy coś naprawdę wyjątkowego, dlatego już teraz zapraszamy na nasz koncert – dodaje K. Dziubak.

af, fot. Mateusz Paśkucki/PromotionMedia

 

Artykuł przeczytano 94 razy

Last modified: 9 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content