czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Radni złożyli przyrzeczenie

Autor: |

„Ślubuję uroczyście, jako radny, pracować dla dobra i pomyślności seniorów miasta Świdnika, działać zawsze zgodnie z prawem oraz ich interesami, godnie i rzetelnie reprezentować środowiska senioralne, troszcząc się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonania zadań Rady” – to przyrzeczenie złożyli dzisiaj, podczas pierwszej sesji Świdnickiej Rady Seniorów III kadencji: Anna Cieślak, Jerzy Dębski, Halina Hanaj, Danuta Kobylańska, Elżbieta Kochaniec, Jan Kołtunik, Elżbieta Kulczyńska, Genowefa Lewczyk, Edward Łuszczyński, Zofia Makuch, Zdzisława Michalak, Bogumiła Pawłowska, Zofia Pluta, Jan Pyszniak, Ireneusz Skiba, Anna Stachyra, Urszula Szczepankiewicz, Urszula Taracha, Alina Tarajko i Alicja Tynecka.

Zaświadczenia o wyborze na radnego wręczył seniorom Marcin Dmowski, zastępca burmistrza: – Gratuluję Państwu podjęcia pracy w Świdnickiej Radzie Seniorów oraz tego jak pięknie działacie w różnych środowiskach, związkach i stowarzyszeniach, jak chętnie bierzecie udział w wielu wydarzeniach i akcjach charytatywnych. Rada jest miejscem, w którym będziemy się spotykać i rozmawiać o problemach osób starszych, ale też pozostałych mieszkańców Świdnika, tak jak współpracujemy z Młodzieżową Radą Miasta, Świdnicką Radą Kobiet czy niedługo z Gminną Radą Pożytku Publicznego. Dla mnie zawsze bardzo ważne było to, aby przy realizacji inwestycji i miejskich programów, a także przy zarządzaniu miastem widzieć, co świdniczanie o tym sądzą. Sporo udało nam się do tej pory zrobić, ale mamy też jeszcze wiele problemów do rozwiązania, na przykład usprawnienie komunikacji miejskiej. W przygotowaniu jest też duży program wsparcia dla seniorów, finansowany ze środków Unii Europejskiej. Przy tych wyzwaniach na pewno będzie potrzebna Państwa rada i doświadczenie. Życzę dużo siły i owocnego działania przez cztery lata kadencji.

Gratulacje złożył również Jerzy Irsak, zastępca burmistrza, który prowadził wstępną część sesji: – Mamy nadzieję, że będziemy z Państwem stale współpracować, że Państwa głos będzie głosem doradczym i opiniotwórczym, a Państwa praca będzie pomocna i potrzebna dla naszego miasta.

Pierwszym zadaniem radnych III kadencji było wybranie prezydium. Przewodniczącym ŚRS został Jerzy Dębski. Obowiązki wiceprezesa pełnić będzie Ireneusz Skiba. Stanowisko sekretarza objęła Urszula Szczepankiewicz. Dziękowali za zaufanie radnych i zapewnili, że zrobią wszystko, by pod ich przewodnictwem ŚRS pracowała jak najlepiej na rzecz środowiska seniorów.

Druga sesja Świdnickiej Rady Seniorów III kadencji zaplanowana jest na 22 kwietnia, o godz. 10.00. Wtedy wybrani zostaną członkowie poszczególnych zespołów, działających w ramach ŚRS.

aw

« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 144 razy

Last modified: 18 marca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content