poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Rada Kobiet ma już pierwsze pomysły!

Autor: |

Istnieje zaledwie od kilku miesięcy, a już może pochwalić się wprowadzeniem w życie ciekawych inicjatyw. Świdnicka Rada Kobiet, która powstała z inicjatywy burmistrza Waldemara Jaksona, zaprasza na „Kobiece środy” w Parku Avia.

– Wiemy, że niektóre panie krępują się, gdy w saunarium w tym samym czasie przebywają mężczyźni. Aby nie czuły się zakłopotane, we współpracy z Parkiem Avia, stworzyłyśmy „Kobiece środy”. Oznacza to, że w środy, w wyznaczonych godzinach ze Strefy Relaksu mogą korzystać tylko panie – wyjaśnia Agata Nawrocka, przewodnicząca Świdnickiej Rady Kobiet. Dodaje: – Panowie, przy zakupie biletów wstępu do obiektu, są informowani, że tego dnia nie mogą korzystać z tego pomieszczenia obiektu.

Akcja „Kobiece środy” ruszyła 30 czerwca i będzie powtarzana co tydzień. Saunarium jest dostępne tylko dla pań w godz. 15.00-22.00.

– Docierają do nas pierwsze opinie od mieszkanek, które zainspirowały nas do stworzenia takiego dnia. Są zadowolone, że wprowadzono takie rozwiązanie – mówi A. Nawrocka.

„Kobiece środy” to nie jedyne działania podejmowane przez Świdnicką Radę Kobiet. Dzięki współpracy z Centrum Usług Społecznych, dla osiemdziesięciorga dzieci z naszego miasta organizowany jest bezpłatny, letni wypoczynek. W jego ramach najmłodsi mają zapewnione wyżywienie, wycieczki do ciekawych miejsc w okolicy czy wyjścia na basen.

– Zajęcia ruszyły 1 lipca i potrwają do końca miesiąca. W miarę możliwości, na pewno zechcemy je powtórzyć również w przyszłym roku czy w sezonie zimowym – zapewnia przewodnicząca ŚRK.

W planach są już także kolejne projekty, które zostały zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego i przeszły ocenę formalną. Teraz urzędnicy przyjrzą im się pod względem merytorycznym.

– Zaproponowałyśmy 4 pomysły. Pierwszy to „Szafa dla kobiet”, która stanęłaby przy „Świdnickiej szafie ciepła”. W meblu dostępne byłyby ubranka po dzieciach, posegregowane według rozmiarów. Każda mama, która by ich potrzebowała, mogłaby po prostu przyjść i zabrać coś z szafy – wyjaśnia pani Agata.

Kolejnym pomysłem zgłoszonym do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego jest plac zabaw przy ul. gen. Maczka, dedykowany dzieciom powyżej 10 roku życia.

– W Świdniku mamy wiele miejsc, gdzie mogą bawić się maluchy. Brakuje jednak placów dedykowanych starszym dzieciom. Na tym, który zaproponowałyśmy, znalazłyby się, na przykład tyrolka, miejsce do skakania i wiata edukacyjna – wymienia A. Nawrocka. Dodaje: – Do Budżetu Obywatelskiego zgłosiłyśmy też letni i zimowy wypoczynek dla najmłodszych.

Świdnicka Rada Kobiet chce również zadbać o zdrowie mieszkanek lotniczego miasta.

– Myślimy o programie profilaktycznym kierowanym do kobiet – zdradza przewodnicząca rady. Dodaje: – Chcemy cały czas działać i robić coś fajnego. Otrzymujemy dużo wsparcia ze strony burmistrza, który jest bardzo otwarty na nasze inicjatywy.

af

Artykuł przeczytano 573 razy

Last modified: 7 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?