czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pucharowe zwycięstwo Avii

Autor: |

W środowy wieczór w Świdniku doszło do starcia na szczycie drugiej rundy Pucharu Polski. PZL LEONARDO Avia Świdnik wygrała w nim z BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 23:25, 25:12, 25:15). W kolejnej fazie żółto-niebieskich czeka wyjazd do Chełma na mecz z Bogdanką Arką.

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu w zmienionych składach w stosunku do ostatnich meczów ligowych. O ile Jakub Guz dał pograć zawodnikom, którzy w tym sezonie grają mniej, o tyle trener BBTS-u, ze względów zdrowotnych miał do dyspozycji jedynie ośmiu graczy, w tym żadnego nominalnego atakującego. Poza drugim setem, w którym namieszali nieco sędziowie, świdniczanie rozgromili rywali, nie dając rywalom przekroczyć 19 punktów.

Wszystkie sety wygrane przez gospodarzy miały bardzo podobny przebieg – dominowali w nich zawodnicy ze Świdnika. Inaczej było w drugiej partii, która była bardzo wyrównana. Przy wyniku 10:11 fatalnie pomylili się sędziowie, bowiem żaden z nich nie zauważył, że piłka po odbiciu bielszczan uderzyła w konstrukcję lamp na suficie. Zamiast remisu była dwupunktowa przewaga gości, a cała sytuacja wytrąciła z rytmu siatkarzy Avii, którzy potem nie zdołali odwrócić losów tego seta.

Na szczęście dla Avii, kolejne dwa sety poszły gładko po myśli miejscowych, dzięki czemu żółto-niebiescy wygrali 3:1 i awansowali do trzeciej rundy, w której zmierzą się na wyjeździe z Bogdanką Arką Chełm.

– Cieszymy się ze zwycięstwa z Bielskiem, który nie przyjechał w pełnym składzie, ale to nie jest nasza sprawa, my także zagraliśmy w przetasowanym zestawieniu. Chłopaki, którzy mniej grają w lidze mogli się w tym meczu pokazać. Szkoda trochę tego drugiego seta, w którym od jego połowy goniliśmy wynik. Pozostałe sety bez historii i tak to miało wyglądać – podsumował trener Jakub Guz.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 23:25, 25:12, 25:15)

Najwięcej punktów dla Avii: Połyński (14), Ptaszyński (14), Krawczyk (14).

fot. Jakub Pecio/Avia Świdnik

Artykuł przeczytano 322 razy

Last modified: 24 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content