środa, 19 czerwca 2024r.

Puchar Tymbarku dla świdnickich szkół

Autor: |

XXIV edycja zmagań o Puchar Tymbarku była szczęśliwa dla świdnickich szkół. Pierwsze miejsca zajęli zarówno uczniowie SP5, jak i SMS Świdnik, którzy na początku czerwca zagrają w ogólnopolskich finałach na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zarówno w zespole „piątki” która rywalizowała w kategorii U-8, jak i w składzie SMS-u grają w większości zawodnicy Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik.

Wielki sukces odnieśli młodzi piłkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdniku. Podopieczni trenera Łukasza Jankowskiego w fazie grupowej odnieśli trzy zwycięstwa i z 1. miejsca awansowali do fazy finałowej. Dołożyli także wyróżnienie indywidualne. Błażej Wasiluk został królem strzelców turnieju. Finał będzie na świdnickich trzecioklasistów wielkim wydarzeniem, ponieważ odbędzie się na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Piątka w tym roku wystawiła dwie drużyny, które walczyły o wojewódzki Puchar Tymbarku.

Rywalizację SP5 podsumował dla nas jeden z opiekunów zawodników, Grzegorz Martyniuk (drugim opiekunem była Pani Sylwia Giełzak):

– Chłopcy z U-8 w eliminacjach grupowych zajęli pierwsze miejsce wygrywając dwa mecze: 4-0 z UKS Serviam Lublin oraz 8:1 z PSP Modliborzyce i raz remisując 1:1 z SP Sławacinek. Po eliminacjach przyszedł czas na ćwierćfinał oczywiście zwycięski 5:2 z SP Komarówka Podlaska. W półfinale nasi reprezentanci rozbili TUR Turobin 8:0. W finale natomiast po ciekawym pojedynku pokonaliśmy Boberki ze SP 2 Łęczna 4:2 i puchar Tymbarku był nasz. Nasi chłopcy otrzymali przepiękne dwa komplety strojów piłkarskich oraz okazały puchar, który oczywiście przekazali na ręce pana Dyrektora SP 5 Tomasza Szydło. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz gracz Adam Wróbel z klasy 1f.To była przepiękna przygoda zakończona sukcesem.

U- 8 SP5 zagrało w składzie :

Natan Chyliński -bramkarz

Kacper Chrzanowski – 2 gole

Adam Duda -6 goli

Wojciech Dziewulski

Wojciech Kachniarz -1 gol

Maksymilian Okoń -4 gole

Jakub Pawlicki – 7 goli

Filip Urban – 3 gole

Adam Wróbel -7 goli

Aleksander Zakrzewski

 

W Pucharze Tymbarku zagrała także reprezentacja SP5 do lat 12. Tym razem nie udało się wygrać etapu wojewódzkiego, ale występ tego zespołu także należy pochwalić i uznać za sukces.

– U-12 przebrnęło przez eliminacje grupowe jak burza. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze i z 9 punktami zajęli pierwsze miejsce w grupie – relacjonuje G. Martyniuk.

Wyniki w grupie U-12

SP 5 Świdnik -Piąteczka Dęblin 7-0

SP 5 Świdnik -SP Siennica Nadolna 5-1

SP 5 Świdnik-SP 9 Puławy 4-1

 

– Po losowaniu w ćwierćfinale trafiliśmy na SP 5 Biała Podlaska. W podstawowym czasie gry był remis 0:0. Niestety w serii rzutów karnych pechowo przegraliśmy i odpadliśmy jak się później okazało ze zwycięzcą całego turnieju. Niezmiernie szkoda naszych reprezentantów ponieważ poziom sportowy naszej drużyny był wyskoki i była przy odrobinie szczęścia wielka szansa na finał – dodał opiekun SP5.

Skład U-12 SP5

Marcel Trąbka bramkarz

Kamil Jarosz -5 goli

Jakub Leszek

Jan Martyniuk-1 gol

Hubert Mazur -1 gol

Adam Parzymies -5 goli

Jakub Parzymies -1 gol

Borys Ślusarz -3 gole

Wiktor Zamiar

W eliminacjach gminnych i powiatowych grali także Bogusław Kosierb i Gabriel Rejmak

Opiekunami SP5 byli trenerzy Grzegorz Martyniuk i Wiesław Kołodziej.

Artykuł przeczytano 74 razy

Last modified: 27 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content