niedziela, 17 stycznia 2021r.

PUCHAR MASTERS DLA SOLIDARNOŚCI PZL ŚWIDNIK

Autor: |

Ostatnim futsalowym akcentem 2020 roku był mecz o Puchar Masters Redaktora Naczelnego „Głosu Świdnika” Jana Mazura. O to cenne trofeum rywalizowały: Solidarność PZL Świdnik – wicemistrz extraligi sezonu 2019/2020 i Starostwo Powiatowe, mistrz I Ligi w tym samym sezonie, a beniaminek extraligi w sezonie 2020/2021. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu 3:2 (0:0) zwyciężyła ekipa prowadzona przez Piotra Chlebusia.

Po bezbramkowej pierwszej połowie prawdziwe emocje zaczęły się zaraz na początku drugiej części meczu. W 13 minucie prowadzenie dla Solidarności PZL technicznym strzałem zdobył Paweł Szyjduk. Po jego uderzeniu w długi róg piłka odbiła się od słupka i nieuchronnie wpadła do siatki dobrze spisującego się między słupkami Sebastiana Pietronia. Minutę potem było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Szyjduk. Odpowiedź Starostwa była natychmiastowa i w kolejnej akcji futbolówkę do bramki Przemysława Hajkowskiego skierował Szymon Kobiałka. Kilkanaście sekund później hat-tricka skompletował Szyjduk i Solidarność prowadziła już 3:1. Na 90 sekund przed końcem spotkania kontaktową bramkę strzelił jeszcze Kobiałka. Końcówka rywalizacji trzymała w napięciu oba zespoły, ale pomimo wysiłków graczy Starostwa wynik nie uległ już zmianie i puchar za rok 2020 trafił w ręce futsalistów Solidarności PZL Świdnik.

Starostwo Powiatowe: Sebastian Pietroń, Daniel Wójcik, Rafał Feret, Konrad Podstawka, Szymon Kobiałka, Michał Bujnik (kapitan), Konrad Maziarczyk, Mateusz Selwa, Patryk Paluch. Trener: Dominik Szponar. Kierownik drużyny: Marek Krawczyk.

Solidarność PZL Świdnik: Przemysław Hajkowski, Paweł Szyjduk, Igor Szewczyk, Krystian Joć, Marcin Bijas, Piotr Chlebuś (kapitan), Jan Cegiełka, Damian Jarosz. Kierownik drużyny: Piotr Chlebuś.