środa, 19 czerwca 2024r.

Przygotuj Szlachetną Paczkę

Autor: |

16 listopada zostanie otwarta baza rodzin zgłoszonych do ogólnopolskiego projektu „Szlachetna paczka”. Pomoc dotrze też do najbardziej potrzebujących ze Świdnika i powiatu. To kolejna edycja akcji w naszym mieście.

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla wolontariuszy ze „Szlachetnej paczki”. Ich zadaniem było odwiedzenie rodzin, poznanie ich historii i potrzeb. Wkrótce, dzięki ludziom dobrych serc, ich los się odmieni.

– To rodziny zgłaszane do nas przez różne instytucje, między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Caritas czy parafie. W tej chwili mamy ich 15. Jesteśmy w trakcie przygotowywania opisów dotyczących kolejnej grupy potrzebujących. Ich liczba może więc zamknąć się w dwudziestu paru – wyjaśnia Kinga Zięba, lider „Szlachetnej paczki” w woj. lubelskim.
Baza rodzin, czyli strona internetowa z anonimowymi opisami potrzebujących oraz listą prezentów, będzie dostępna dla darczyńców od soboty na portalu www.szlachetnapaczka.pl. Przez kolejne tygodnie chętni będą mogli dołączyć do „Paczki” indywidualnie lub w grupie.
– Ofiarodawca wybiera rodzinę, która tym samym znika z systemu. Dzieje się tak dlatego, żeby pomoc mogła dotrzeć także do pozostałych potrzebujących. Nie chcemy, by doszło do sytuacji, w której jedna rodzina ma kilku darczyńców, a inna wcale. Osobą, która decyduje się na udział w akcji, opiekuje się wolontariusz. To on skontaktuje się z nią po wyborze rodziny i odpowie na wszelkie pytania – wyjaśnia pani Kinga.
Weekend cudów
O co zwykle proszą rodziny? Wśród najbardziej potrzebnych darów wymieniane są: żywność, opał i środki czystości. Zdarza się też, że marzą o lodówce czy pralce. Gdy prezent jest już gotowy, darczyńca oznacza go specjalnym kodem i przekazuje do magazynu. Następuje to 8 i 9 grudnia, czyli podczas finału „Świątecznej paczki”. W czasie „weekendu cudów” wolontariusze dostarczają podarunki rodzinom.
af

Artykuł przeczytano 1288 razy

Last modified: 13 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content