poniedziałek, 20 maja 2024r.

Prawdziwe urodzinowe dzieła!

Autor: |

Na konkurs wpłynęło kilkaset prac. We wtorek jurorzy trudzili się nad wyborem tych najpiękniejszych. Zwycięzców ujawnimy już w niedzielę podczas uroczystości 65 – lecia Świdnika. Wszystkich autorów zaprosimy także na wernisaż wystawy ich dzieł.

Świdnik obchodzi w październiku 65 – lecie nadania praw miejskich. To wspaniała okazja, żeby świętować. Dla uczczenia jubileuszu zaprosiliśmy przedszkolaków i młodszych uczniów do konkursu “Memu miastu na urodziny”.
To zabawa dla przedszkolaków (dzieci w wieku 3-6 lat) oraz uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej, w dowolnej technice. Odzew młodych świdniczan był ogromny.

Do redakcji wpłynęło kilkaset pięknych prac, pełnych życzeń dla miasta, stworzonych przy użyciu najróżniejszych materiałów, kolorowych i bardzo pomysłowych. We wtorek wszystkie dzieła dokładnie obejrzeli jurorzy. Obrady trwały długo, bo wybór był wyjątkowo trudny. Po wielu dyskusjach, udało się wyłonić najlepsze prace oraz tych uczestników, którzy zdobyli wyróżnienia. Nagrody odbiorą podczas głównych uroczystości miejskich, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, natomiast chcemy docenić każdego młodego artystę. Dlatego zgłoszone do konkursu prace znajdą się na okolicznościowej wystawie. Ekspozycja zostanie otwarta w Miejskim Ośrodku Kultury. Zaprosimy na nią wszystkie szkoły i przedszkola, które wzięły udział w naszej zabawie.

Fundatorami nagród dla zwycięzców są: Sklep Toys World, Szkoła Językowa Nice and Wise, Urząd Miasta oraz poseł Artur Soboń.

red

 

Artykuł przeczytano 1532 razy

Last modified: 4 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content