piątek, 23 lutego 2024r.

Powstanie kolejny ogród deszczowy

Autor: |

Ma nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim pełnić rolę małego zbiornika retencyjnego. W sąsiedztwie ul. Przechodniej powstanie ogród deszczowy. Urząd Miasta wyłonił wykonawcę obiektu.

To drugie tego typu miejsce, które powstanie w Świdniku. Pierwsze znajduje się na placu Konstytucji 3 maja, tuż obok budynku, w którym jeszcze kilka miesięcy temu mieściło się Centrum Usług Społecznych (a jeszcze wcześniej MOPS).

Nowy ogród zostanie zlokalizowany na terenie trawiastym, między Urzędem Miasta a ul. Przechodnią. W miejscu, w którym niegdyś znajdowało się boisko szkolne. Urzędnicy zakładają przygotowanie ogrodu na planie litery „L”, jednak wykonawca będzie mógł zaproponować też inną formę. Najważniejsze, by obiekt przylegał do znajdującej się powyżej nawierzchni utwardzanego parkingu, z którego ma odprowadzać wody opadowe.

Obiekt będzie miał ok. 120 mkw. powierzchni i ok. 80-100 cm głębokości. Wokół niego pojawią się nasadzenia roślin hydrofitowych, które dobrze czują się na podmokłym terenie, a dodatkowo pełnią rolę naturalnej oczyszczalni wody. Zasadzone zostaną także byliny, trawy i krzewy. Sam ogród ma wpasować się w otoczenie i „wtopić” w otaczający go trawnik.

Po podpisaniu umowy firma będzie miała czas do 16 grudnia na realizację zamówienia.

af

Artykuł przeczytano 1076 razy

Last modified: 10 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »