sobota, 24 lutego 2024r.

Port lotniczy w lutym

Autor: |

Port Lotniczy Lublin w Świdniku podsumował kolejny miesiąc działalności w 2023 roku. Tylko w lutym przeprowadził 204 operacje lotnicze.

To o trzy więcej niż w styczniu tego roku i o 36 więcej niż w lutym 2022 roku. Jednak o 155 mniej niż w analogicznym miesiącu 2018 roku, kiedy lotnisko mogło pochwalić się najwyższymi wynikami w swojej całej, dwunastoletniej historii.

W minionym miesiącu świdnicki port obsłużył 21 698 pasażerów, a więc o 3 814 mniej niż w styczniu tego roku, jednak więcej niż w lutym 2022, kiedy z lotniska skorzystało 9 918 osób. W rekordowym 2018 roku, w analogicznym czasie PLL w Świdniku wybrało 35 106 podróżujących.

Dokąd polecimy Ryanairem?

Irlandzka linia lotnicza Ryanair przedstawiła siatkę połączeń z Lublina. Oferta lotów na nadchodzący sezon letni obejmie cztery europejskie miasta: Gdańsk, Dublin, Londyn oraz Bergamo.

W sezonie letnim przewoźnik będzie latał ze świdnickiego lotniska do Gdańska i Dublina dwa razy w tygodniu. Lublin z Bergamo połączą trzy loty na tydzień. Do Londynu przewoźnik zaoferuje loty z częstotliwością pięciu razy w tygodniu.

– Bergamo będzie czwartym kierunkiem linii Ryanair obsługiwanym z naszego portu. W naszej ocenie, trasa ma potencjał i powinna cieszyć się sporym powodzeniem wśród lubelskich pasażerów – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin. Podkreślił również, że Lublin jest miejscem atrakcyjnym dla włoskich przedsiębiorców, co spowoduje, że z linii skorzystają nie tylko pasażerowie turystycznie, ale także biznesowi.

Inaugurację trasy do włoskiego Bergamo zaplanowano na 26 marca.

Zmiany lotów Wizz Air

Przewoźnik z Węgier ograniczy natomiast swoją ofertę lotów z lubelskiego portu. W nadchodzącym sezonie letnim nie polecimy do Eindhoven. Wizz Air utrzyma loty do Luton, Splitu oraz Burgas.

af, pś

Artykuł przeczytano 940 razy

Last modified: 9 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »