środa, 19 czerwca 2024r.

Pomoc dla młodych lub bezrobotnych

Autor: |

Ponad 60 wystawców i przedsiębiorców z regionu zaprezentowało się dziś na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Organizatorami wydarzenia byli Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Aktywizacji Zawodowej.

– Targi Pracy i Edukacji są pomocą dla ludzi młodych, uczących się, ale też bezrobotnych, poszukujących swojej ścieżki rozwoju – mówił Marcin Troć, dyrektor PUP.
Podczas wydarzenia zainteresowani mieli okazję do nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, zapoznania się z dostępnymi na rynku stanowiskami oraz otrzymania porad od ekspertów. Oferty zaprezentowali, między innymi: Poczta Polska, Auchan, Oriflame, PZL-Świdnik, Komenda Powiatowa Policji, Polski Drób i Temared.
Nie zabrakło ofert kierowanych do uczniów, chcących się dalej kształcić. Młodzi rozeznali się wśród możliwości płynących od świdnickich i lubelskich placówek oświatowych takich jak Zespół Szkół nr 1, COSINUS, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.
Wachlarz rozwiązań przygotował też Powiatowy Urząd Pracy. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mają możliwość pozyskania pracy, różnych form aktywizacji zawodowej, szkoleń, a także staży, bonów i środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Aby zachęcić przedsiębiorców do ciekawej prezentacji swojej oferty, organizatorzy targów przygotowali konkurs na najciekawsze stanowisko wystawiennicze.

nat

Artykuł przeczytano 1298 razy

Last modified: 6 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content