wtorek, 31 stycznia 2023r.

Pokażą, co potrafią

Autor: |

Śpiew, recytacja, kabaret i rękodzieło. W każdej z tych dziedzin czują się doskonale, a udowodnią to podczas V Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Organizatorami spotkania, podczas którego seniorzy zaprezentują swoje talenty i umiejętności, są Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Świdniku oraz Miejski Ośrodek Kultury. Na scenie pojawią się: Kluby Seniora z Piask i Trawnik, członkowie PZERiI w Świdniku, Rybczewickie Chaberki, chór Tercja. W ich wykonaniu usłyszymy piosenki, skecze kabaretowe i recytacje wierszy.

Goście przeglądu będą mogli również obejrzeć wystawę rękodzieła przygotowanego przez Uniwersytet III Wieku, Dzienny Dom Seniora, PZERiI Oddział w Świdniku, Kluby Seniora z Trawniki i Rybczewic, Centrum Kultury Gminy Mełgiew, PZERiI Koło nr 1 w Mełgwi. Wśród prac znajdą się, między innymi, stroiki bożonarodzeniowe, szyszkowe choinki i zwierzątka, origami.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a na zakończenie spotkania wspólnie odśpiewają „Hymn Seniora”.

– Dwie poprzednie edycje, ze względu na pandemię, odbyły się w bardzo kameralnym gronie. Cieszymy się, że w tym roku jest już możliwość zorganizowania większego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy świdniczan do Miejskiego Ośrodka Kultury, by poznali naszą twórczość artystyczną, ale też dobrze się razem z nami bawili – mówi Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego oddziału PZERiI.

aw

Artykuł przeczytano 401 razy

Last modified: 28 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »