poniedziałek, 20 maja 2024r.

Podziel się świdnickimi historiami

Autor: |

Z okazji przypadającego w tym roku 65-lecia miasta, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Zespół Literacki Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie „Mój Świdnik. Wspomnienia z miasta marzeń i wolności”. Odbędzie się ono 14 maja, o godz. 17.00, w galerii biblioteki.

– Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy interesują się dziejami naszej małej Ojczyzny – mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP. – Swoje wspomnienia o mieście zaprezentują panie z zespołu literackiego UTW, które były pomysłodawczyniami spotkania. Ciekawymi opowieściami i anegdotami podzielą się z nami goście specjalni. Nazwisk na razie nie zdradzę, mogę jednak zapewnić, że warto będzie posłuchać ich historii.
Organizatorzy liczą również na innych mieszkańców, którzy mogliby przybliżyć świdnickie realia sprzed lat czy zaprezentować fotografie ukazujące ważne wydarzenia lub nasze miasto.
– Na pewno są świdniczanie, do których nie dotarliśmy poszukując świadków historii, a mogliby podzielić się z nami ciekawostkami o mieście. Może nawet nie zdają sobie sprawy, że w rodzinnym albumie mają interesujące zdjęcia, a w szufladach historyczne dokumenty. Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączą do naszego sentymentalnego „spaceru” po Świdniku. Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, osobisty lub telefoniczny pod numerem 81 751 28 04 – dodaje P. Jankowski.
aw

Artykuł przeczytano 1682 razy

Last modified: 25 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content