wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Podziel się posiłkiem

Autor: |

Zamiast je wyrzucać, można przekazać świąteczne smakołyki osobom, których nie oszczędza los. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta chętnie przyjmie produkty, które pomogą znajdującym się w schronisku podopiecznym.

Święta Wielkiej Nocy to czas, w którym na stołach znajduje się cała gama przeróżnych  produktów. Czasem zdarza się, że część żywności się marnuje i ląduje w koszu. Zanim to jednak nastąpi, można otworzyć swoje serce dla innych. Świdniczanie zawsze chętnie angażują się w akcje  charytatywne. Tym razem, wsparcie można okazać Towarzystwu Pomocy im. św. Brata  Alberta – Koło w Świdniku, które na co dzień pomaga bezdomnym mężczyznom.

Organizacja zachęca do dzielenia się produktami.  

– Chętnie przyjmiemy żywność z krótkim i długim terminem ważności. Mogą być to  świeże warzywa lub owoce, sałatki lub inne produkty, które zalegają w lodówce po świętach. Obecnie w ośrodku znajduje się 45 panów, także dary zostaną wykorzystane na bieżąco.  Oprócz tego przydatne będą również środki czystości – mówi Stanisław Kubiniec ze  świdnickiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Artykuły można przywozić bezpośrednio do schroniska przy ul. Orzeszkowej 4 (tel. 81 751 59 08) lub do kuchni mieszczącej się przy ul. Niepodległości 11 (tel. 81 751 31 91). Chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

ao

Artykuł przeczytano 179 razy

Last modified: 6 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?