piątek, 23 lutego 2024r.

Podwodny świat dla najmłodszych

Autor: |

Z powodu epidemii koronawirusa w kraju wprowadzono obowiązkowe środki bezpieczeństwa. Oprócz maseczek, rękawiczek i dezynfekcji rąk pojawiły się szyby ochronne. Zamontowano je w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Oddział dla dzieci wpadł na pomysł ozdobienia ich pracami najmłodszych czytelników.

– Nasze biurko zawsze było oklejone dziełami dzieci. Przynosiły je nam, a my chętnie je wieszaliśmy. Wpadliśmy więc na pomysł ozdobienia pleksi. Zaproponowaliśmy dwie wersje: lotnisko i świat oceanu. Głosowanie przeprowadziliśmy na naszym profilu na Facebooku w komentarzach – mówi Dorota Cioczek z oddziału dziecięcego MPBP.

Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że oddział dla dzieci zamieni się w podwodny świat. Pierwsze prace małych czytelników już znalazły swoje miejsce.

– Na szybie pojawiła się rybka, konik wodny, rekin, ośmiornica i… tukan. Zachęcamy do tworzenia nowych morskich rysunków. Każdy może zrobić swoją ozdobę i podarować ją bibliotece – dodaje D. Cioczek.

W wakacje otwarta inaczej

W związku z wakacjami MPBP wprowadziła zmiany w rozkładzie czasu pracy. Inne godziny otwarcia będą obowiązywać od 1 lipca do 31 sierpnia.

– Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy w poniedziałki, od godziny 9.00 do 15.00 oraz od wtorku do piątku, od godziny 10.00 do 18.00. W sobotę i niedzielę biblioteka będzie nieczynna – mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

nat

Artykuł przeczytano 1366 razy

Last modified: 7 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »