niedziela, 19 maja 2024r.

Podsumowali lotnicze show

Autor: |

W środę, w Centrum Kultury, spotkali się niemal wszyscy, którzy organizowali i wspierali II Świdnik Air Festival. W ten sposób druga edycja lotniczego wydarzenia została oficjalnie podsumowana i zakończona.

Wielkie, podniebne przedsięwzięcie zawitało do Świdnika już po raz drugi. W czerwcowym Air Festival wystąpiło 64 pilotów z 620 minutowym pokazem. Wydarzenie zgromadziło 50 tys. widzów i 50 wspierających je firm. Relacjonowało je 78 akredytowanych dziennikarzy i 42 spotterów. W organizację imprezy zaangażowanych było 350 osób. Większość z nich w środę spotkało się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury, żeby podsumować wydarzenie i odebrać podziękowania.
– Jestem bardzo wzruszony, że tak duże środowisko wspierało nasze działania przy organizacji II Świdnik Air Festival – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Podczas spotkania, głos zabrali również przedstawiciele głównych partnerów wydarzenia: Beata Stelmach, prezes PZL-Świdnk, prof. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin w Świdniku, Tadeusz Buczek, dyrektor departamentu gospodarki i wspierania przedsiębiorczości w Urzędzie Marszałkowskim, płk pil. Wojciech Pikuła, dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.
– Cieszy fakt, że mimo tak dużego zainteresowania, wydarzenie było bardzo bezpieczne. Również Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zgłosił żadnych zastrzeżeń związanych z organizacją i przeprowadzeniem Świdnik Air Festival – dodawał Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Organizatorami Świdnik Air Festival był Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Patronat nad wydarzeniem objęli: burmistrz Waldemar Jakson, Ministerstwo Obrony Narodowej, Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz samo ministerstwo, Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski i po raz pierwszy Jarosław Stawiarski, marszałek województwa, oraz Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Głównymi partnerami byli: Województwo Lubelskie i PZL-Świdnik. Sponsorem głównym Świdnik Air Festival została Perła, sponsorami strategicznymi: Orlen, Lubelski Węgiel „Bogdanka” oraz Warbud S.A. Wspierał je Port Lotniczy Lublin, Navcom Systems, Agencja Mienia Wojskowego oraz PKO Bank Polski. Wśród partnerów i sponsorów znalazło się około 50 firm z Lubelszczyzny, ale również spoza regionu. Podobnie jak w minionym roku, organizatorzy współpracowali z Zarządem Transportu Miejskiego i Przewozami Regionalnymi PolRegio.

Artykuł przeczytano 1576 razy

Last modified: 5 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content