piątek, 23 lutego 2024r.

Podniebne smoki zachwycą Świdnik

Autor: |

Już za czterdzieści dni na świdnickim niebie zobaczymy pokazy w wykonaniu najlepszych polskich i zagranicznych pilotów. 4 czerwca powróci Świdnik Air Festival. Organizatorzy – Miejski Ośrodek Kultury oraz Miasto Świdnik – powoli odsłaniają lotnicze teamy, które zawitają do naszego miasta.

Po raz pierwszy Świdnik Air Festival odbył się w 2018 roku i od razu zaskarbił sobie sympatię fanów awiacji. Rok później lotnicze show powtórzyło sukces. Obie edycje przyciągnęły do Świdnika prawie 100 tys. widzów. W kolejnych latach organizacji Świdnik Air Festivalu stanęły na drodze pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie. Teraz jednak impreza powróci.

– W poprzednich latach wydarzenie spotkało się z gorącym przyjęciem wśród mieszkańców i fanów awiacji z najróżniejszych zakątków kraju. To dla nas dowód na to, że powinniśmy w taki sposób promować Świdnik, dlatego tym bardziej cieszymy się, że już 4 czerwca spotkamy się na lotnisku trawiastym. Liczymy, że uda nam się powtórzyć wynik z poprzednich edycji. Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Organizatorzy zdradzili, że na świdnickim niebie zobaczymy Flying Dragons Team. To grupa polskich pilotów latających na motoparalotni, którzy swoją nazwę zawdzięczają smokowi spod wawelskiego grodu. Ich pokaz to podniebny spektakl, bogaty w pirotechnikę i światła zsynchronizowane w rytm muzyki. Dotąd miała go okazję podziwiać polska publiczność, ale także europejska i azjatycka.

fot. Tomasz Szmelter

Artykuł przeczytano 736 razy

Last modified: 25 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »