wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Podarujmy dzieciom radość

Autor: |

Ruszyła ogólnopolska akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, zainicjowana 27 lat temu przez Polskie Radio Lublin i Ewę Dados. Działania, których znakiem jest żółte słoneczko, niosą radość i nadzieję wielu potrzebującym, głównie tym najmłodszym. Po raz kolejny wezmą w nich udział także świdniczanie.

Do czwartku, kiedy oddawaliśmy gazetę do druku, zarejestrowano 6 świdnickich sztabów. Do każdego z nich można przynosić rzeczy, którymi chcemy podzielić się z ubogimi rodzinami. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy.
Działa już sztab w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku „Tęczowy Domek”, przy ul. Sosnowej 17a. Dary zbierane będą do 23 grudnia, w godz. 8.00 – 16.00. Mile widziane są: odzież i obuwie (nieużywane lub w jak najlepszym stanie), zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, produkty i półprodukty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, ziemiopłody. Szczegółowe informacje można uzyskać u szefowej sztabu, Sylwii Krysy, nr tel. 795 736 858.
– Placówka od początku istnienia włącza się w wiele akcji charytatywnych, tym razem jednak postanowiliśmy zaangażować się jeszcze mocniej. Planowaliśmy zbierać artykuły wśród naszych dzieci i rodziców, jednak słysząc wiele pozytywnych komentarzy, widząc zainteresowanie oraz wiedząc o potrzebach osób mniej zamożnych, podjęliśmy decyzję, aby poszerzyć grupę darczyńców. Artykuły może dostarczyć każdy. Jednocześnie dziękujemy dotychczasowym i przyszłym ofiarodawcom – mówi Edyta Dąbska, dyrektorka przedszkola.
Tradycyjnie już, na dary czekać będzie sztab z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, przy ul. Wojska Polskiego 27. Można je zostawiać od 25 listopada do 10 grudnia, w godz. 7.30-15.30, w salach 016A i 107B.
– Jeśli każdy z nas przyniesie jedną rzecz – tabliczkę czekolady, książkę, paczkę makaronu – zbierzemy ich kilkaset i będziemy mogli obdarować wielu potrzebujących – zachęca Magdalena Skwarczyńska-Zuch, szefowa sztabu.
Dary można będzie też przynosić do Urzędu Miasta Świdnik, ul. S. Wyspiańskiego 27, od 25 listopada do 13 grudnia, w godzinach pracy UM: poniedziałek, wtorek, środa 7.30-15.30, czwartek 9.00-17.00, piątek 7.00-15.00 oraz do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej: poniedziałki-sobota 9.00-15.00, wtorki-czwartki 9.00-18.00. Sztab powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Zwykłego Marsz Szlakiem Józefa Franczka ps. Laluś, przy współpracy burmistrza W. Jaksona i P. Jankowskiego, dyrektora MPBP. Jego szefem jest Michał Kamela. Dary zostaną przekazane Komitetowi Pomocy SOS Solidarność, który odpowiednio je rozdysponuje.
Do współpracy zachęcają również pracownicy i uczniowie z internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, przy ul. Hotelowej 6. Tradycyjnie już, wolontariusze będą czekać na dary w supermarkecie Kaufland, od 2 do 5 grudnia, w godz. 17.00-19.00.
– Włączamy się w akcję już po raz 26. W tym roku weźmie w niej udział ok. 25 uczniów oraz wszyscy wychowawcy i dyrekcja internatu – mówi Dorota Wojciechowska, szefowa sztabu.
Także Przedszkole Integracyjne nr 5, mieszczące się przy ul. Hallera 11, włączyło się w akcję. Zaprasza darczyńców w dniach 2-10 grudnia, w godz. pracy przedszkola, czyli od 6.00 do 16.00. Szefową sztabu jest Justyna Słowińska.
W pierwszą lub drugą niedzielę grudnia, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Odkupieni” przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, w ramach wielkiej ulicznej zbiórki darów, będą dyżurowali przy swoim kościele. Rzeczy dla potrzebujących będzie można oddawać po każdej mszy św.
aw, fof. pdpz.pl

Artykuł przeczytano 1789 razy

Last modified: 23 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content