sobota, 27 lutego 2021r.

Podaruj kwiatom nowy dom

Autor: |

Powodów, dla których chcemy pozbyć się roślin jest wiele. Brakuje nam miejsca, nie umiemy prawidłowo zadbać o dany gatunek albo w domu pojawia się nowy domownik. Są też tacy, którzy rozmnażają kwiaty, aby dzielić się nimi z innymi. O tym, że nie warto wyrzucać roślin zapewniają świdniczanie, którzy dołączyli do grupy wymiany roślin na Facebooku.

Grupa „Rośliny Świdnik” powstała 6 października z inicjatywy Wiktorii Opalińskiej: – Korzystałam z innych grup wymiany roślin, między innymi, ogólnopolskiej i lubelskiej. Nie było jednak świdnickiej, chociaż na tamtych grupach widziałam wiele dziewczyn z naszego miasta. Stwierdziłam, że grupa może być potrzebna i nie myliłam się. W 4 dni pojawiło się na niej ponad 170 osób.

Z powstania grupy cieszą się również mieszkanki naszego miasta. Znajdziemy na niej wiele gatunków roślin, między innymi, fitonię, zielistkę czy monsterę.

– Często spotykam się z sytuacją, gdy świdniczanie wyrzucają na śmietnik zdrowe rośliny. Zdarza się, że ktoś je zabierze do domu. Niestety, większość z nich nie ma tyle szczęścia i trafia do ciężarówki ekip sprzątających. Uważam, że grupa to wspaniała inicjatywa, której brakowało w Świdniku. Zresztą widać to po ilości członków grupy. Z dnia na dzień jest nas coraz więcej. Ja dołączyłam w zeszłym tygodniu. Bardzo szybko udało mi się znaleźć na niej roślinę, która jest trudno dostępna na rynku. Jedna z miłośniczek kwiatów miała kilka zaszczepek i postanowiła się nimi podzielić. Nie miałam nic na wymianę, więc umówiłyśmy się na symboliczną kwotę – mówi jedna z naszych czytelniczek.

Dołącz i Ty!

Aby nawiązać kontakt z miłośniczkami kwiatów, należy dołączyć do grupy „Rośliny Świdnik” na Facebooku. Przed nabyciem lub wystawieniem rośliny trzeba zapoznać się z regulaminem dostępnym w zakładce „Ogłoszenia”.

nat, fot. archiwum W. Opalińskiej

Artykuł przeczytano 188 razy

Last modified: 19 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?