wtorek, 24 listopada 2020r.

Pobiegną, ale wirtualnie

Autor: |

Od 6 lat biegają, by pomóc świdniczanom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W tym roku także zaproszą do wspólnej zabawy, jednak zmienią jej formułę. Stowarzyszenie Biegający Świdnik po raz siódmy zorganizuje Charytatywny Bieg Mikołajkowy, tym razem w formie online.

Wydarzenie na stałe wpisało się do sportowego kalendarza Świdnika i całej Polski. Co roku przyciąga biegaczy, którzy pokonują pięciokilometrowy dystans, by pomóc potrzebującym. W tym roku uczestnicy mikołajkowej zabawy wspomogą 12-letniego Kubę, który przeszedł dwa udary.

– Obecna sytuacja nie pozwala na bezpieczne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie uczestników i ich rodzin, dlatego zmieniamy formułę tegorocznego Charytatywnego Biegu Mikołajkowego na wydarzenie w formie online – tłumaczy Paweł Szewczyk, prezes zarządu Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Co to oznacza dla osób chcących wziąć udział w biegu? Zamiast spotkania na wspólnej trasie, uczestnicy wydarzenia wezmą w nim udział indywidualnie, a potem podzielą się wynikami z organizatorami.

– Biegacz będzie mógł skorzystać z aplikacji zbierającej dane o długości przebiegniętego dystansu oraz czasu, w jakim go pokonał, na przykład Endomondo. Wynik wraz ze zdjęciem prześle do nas, a my na tej podstawie będziemy w stanie wskazać osoby, które najszybciej pokonały trasę – wyjaśnia P. Szewczyk.

Stowarzyszenie zastanawia się nad datą organizacji wydarzenia. Możliwe, że w tym roku bieg potrwa nawet kilka dni.

– Chcielibyśmy, żeby odbył się w dniach 6-12 grudnia, ale jeszcze nad tym pracujemy. Zastanawiamy się też nad formą zapisów. Jednym z pomysłów jest wpłacenie wpisowego bezpośrednio na konto zbiórki dla Kuby i przesłanie nam potwierdzenia – mówi pan Paweł.

Choć charytatywny bieg może odbyć się w innej niż tradycyjnie formie, jego dotychczasowi, ale i nowi uczestnicy już zapowiadają, że na pewno będą jego częścią.

– Ogłosiliśmy naszą decyzję za pośrednictwem Facebooka. Wiele osób uznało, że to rozsądne rozwiązanie i zapewniło, że dołączą do wydarzenia – dodaje prezes stowarzyszenia.

Informacje o terminie biegu oraz zapisach podamy wkrótce.

af

Artykuł przeczytano 713 razy

Last modified: 23 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?