czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pobiegli, by pomóc

Autor: |

Ponad 650 osób wzięło udział w VI Charytatywnym Biegu Mikołajkowym i Marszu Nordic Walking, które w niedzielny poranek wystartowały sprzed budynku Centrum Kultury. Mikołaje, śnieżynki, renifery, elfy, bałwanki, diabełki, zakonnice, a nawet ufoludek, bo takie osobistości stawiły się na starcie, mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, przebiegającą głównymi ulicami Świdnika. Dochód z imprezy, zorganizowanej przez stowarzyszenie Biegający Świdnik, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Rozwoju Sportu, przeznaczono na pomoc dla Martynki Kiryluk i Pawełka Łagowskiego.

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji nie zabrakło wspólnej rozgrzewki i zumby, którą poprowadziła Akademia Tańca Pleskot. Na wzmocnienie były gorące napoje, pyszne zupy i słodkie co nie co. Uczestnikom kibicowali bliscy i przyjaciele oraz mieszkańcy Świdnika, którzy również mogli wspomóc Martynkę i Pawełka, wrzucając pieniądze do puszek lub kupując na kiermaszu fanty i pyszne ciasta.
Zakończenie imprezy odbyło się w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MOK. Wolontariusze odebrali pamiątkowe medale i drobne upominki. Rozstrzygnięto również konkurs na najciekawsze przebranie. W tym roku na podium stanęli: I miejsce Królowa Śniegu z Kajem, II Bombka, III Elegancik w garniturze w bałwanki. Nagrodzono także najliczniejsze drużyny: I miejsce Crossfit Z16 Lublin (38 osób), II Największa Armia Świata Lublin (25 osób), III DSS Orlęta Dęblin (19 osób) i #NoLimits Lublin (19 osób).
Puchary z rąk wiceburmistrza Marcina Dmowskiego oraz starosty Łukasza Reszki odebrali też zwycięzcy poszczególnych kategorii biegu i marszu.
– Dziękuję uczestnikom, wolontariuszom oraz organizatorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej imprezy. Zapraszam za rok. Na pewno będzie nas jeszcze więcej. Do zobaczenia! – mówił Jacek Gawroński, prezes Biegającego Świdnika.

aw
Wyniki bieg:
Kategoria open: I miejsce Ewa Furmanik (Chełm Biega), II Justyna Jagiełło (Chełm Biega), III Róża Bidas (Crossfit Z16 Lublin)
Kategoria open: I miejsce Artur Jendrych ( Biegający Świdnik), II Paweł Mazurek (NKS Zryw Lublin), III Szymon Marosz (KKB MOSiR Krosno)
Kategoria open Puchar Powiatu: I miejsce Anna Psuja (Biegający Świdnik), II Joanna Wnęk (OFR Benefit Systems Warszawa), III Lena Rorat (Chełm Biega)
Kategoria open Puchar Powiatu: I miejsce Artur Jendrych (Biegający Świdnik), II Jacek Cichorz (Bystrzejowice Drugie), III Karol Wójcik (Biegający Świdnik)

Wyniki marsz:
Kategoria open: I miejsce Agata Tuzimek (Kurów), II Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz (Annopol), III Joanna Sekuła (Świdnik)
Kategoria open: I miejsce Ludwik Kawalec (Świdnik), II Andrzej Śliwa (Łęczna), III Adam Zbiciak
Kategoria open Puchar Powiatu: I miejsce Joanna Sekuła (Świdnik), II Anna Dąbska, III Gabriela Kowalska (Świdnik)
Kategoria open Puchar Powiatu: I miejsce Ludwik Kawalec (Świdnik), II Tomasz Świrszcz

« z 7 »

Artykuł przeczytano 6345 razy

Last modified: 8 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content